Sferopedia
Advertisement

Graz'tchar

Graz'tchar jest świadomym wielkim mieczem z fragmentem świadomości Graz'zta, Demonicznego Księcia Odpustu, a Graz'zt przemawia przez niego z Otchłań. Ostrze zostało pozostawione po klęsce w bitwie o Wzgórza Umbra, a teraz broń telepatycznie wzywa nowego posiadacza.

Opis[]

Wygląd[]

Graz'tchar sprawia wrażenie szlachetnego i królewskiego: pięknego, krzyżowego, srebrnego wielkiego miecza inkrustowanego rubinami. Wydaje się, że po aktywacji zadaje dodatkowe promieniste obrażenia humanoidom. Stworzenie z prawdziwym widzeniem może zobaczyć jego prawdziwą naturę: zardzewiałą, podziurawioną i ociekającą kwasem.

Osobowość[]

Osobowość Graz'tchara jest taka jak Graz'zta, ale udaje, że jest mądrym i smutnym zagubionym Suwerenem Tal'Dorei, zachęcając właściciela do przejęcia ich przeznaczenia.  Miecz próbuje również powoli skłonić posiadacza do siania chaosu w królestwie, opowiadając kłamstwa o wielkich przywódcach i twierdząc, że przywódcy Rady Tal'Dorei są skorumpowani i muszą zostać obaleni.

Właściwości[]

  • Dzierżący tę magiczną broń zyskuje premię +3 do ataku i rzutów na obrażenia.
  • Żrące poddanie: Kiedy Graz'tchar trafi istotę z odpowiednią inteligencją, cel otrzymuje dodatkowe obrażenia (patrz uwagi na temat rodzaju obrażeń w sekretnych właściwościach poniżej) i wykonuje test obronny na charyzmę. W przypadku niepowodzenia cel zostaje zauroczony przez dzierżyciela na okres do jednej godziny. Jeśli dzierżący ponownie uderzy stworzenie, gdy jest zaczarowane, dodatkowe obrażenia wzrastają, a urok się kończy. Po udanej obronie lub gdy urok się kończy, cel nie może zostać ponownie zaklęty w ten sposób przez 24 godziny.
  • Świadomość: Graz'tchar posiada słuch i widzenie w ciemności w odległości 36 metrów. Potrafi mówić, czytać i rozumieć wspólny oraz komunikować się telepatycznie ze swoim posiadaczem. Stworzenie, któremu uda się wykonać test wglądu podczas słuchania głosu ostrza, wykrywa prawdziwe złośliwe zamiary ostrza.

Sekretne właściwości[]

  • Ukryta natura: Dodatkowe obrażenia zadawane przez tę broń to obrażenia od kwasu, ale wydają się być obrażeniami od światłości. Czar prawdziwe widzenie lub podobny ujawnia prawdziwy wygląd ostrza.
  • Świadomość: (Zobacz sekcję świadomość powyżej.) Jeśli właściciel przez dłuższy czas nie będzie posłuszny popędom Graz'tchara, może spróbować go oczarować, wymuszając test obronny na charyzmę. W przypadku powodzenia jest odporny na urok miecza przez 24 godziny. W przypadku niepowodzenia, dzierżący miecz jest zaklęty przez 24 godziny i może zmusić go do wykonania jednego wybranego działania na godzinę przez 24 godziny, przy czym dzierżyciel przyjmuje to jako własną wolę. Jeśli wybrana akcja doprowadzi do zranienia niewrogiej istoty lub sojusznika, urok natychmiast się kończy. Jeśli dzierżący odniesie sukces w teście obronnym lub gdy stan zaklęcia dobiegnie końca, posiadacz jest odporny na tę właściwość przez 24 godziny.

Źródła[]


Panteon Exandrii
Główne Bóstwa
Avandra, Przynosząca ZmianęBahamut, Platynowy SmokCorellon, ArcyserceErathis, Niosąca PrawoIoun, Wiedząca MistrzyniKord, Władca BurzyMelora, Dzika MatkaMoradin, WszechmłotPelor, Ojciec ŚwituSarenrae, Wieczne ŚwiatłoSehanine, Księżycowa Tkaczka
Bogowie-Zdrajcy
Asmodeusz, Władca Dziewięciu PiekiełBane, Cesarz KonfliktuGruumsh, RuinującyLolth, Pajęcza KrólowaTharizdun, Przykute ZapomnienieTiamat, Łuskowata TyrankaTorog, Pełzający KrólZehir, Zamaskowany Wąż
Wyniesieni po Założeniu
Krucza Królowa, Matrona KrukówVecna, Wyszeptany
Zniszczone Bóstwa
Poprzednik Kruczej Królowej
Pomniejsze bóstwa
Crysa-ThulHoarmorathLaduguerLuxon
Arcydiabły
DispaterZariel
Książęta Demonów
BafometDemogorgonGraz'ztJuibleksOrkusYeenoghu
Arcybaśniowcy
Artagan (Podróżnik) • ElmenoraOpiekun Przypływów KsiężycaSammanarSaundorTytania
Różni bożkowie
AriochAzgrahCeratosCzempioniDesiratGaldricGraz'tcharGwiezdne duchyKhedive XundiNaviaskNiewidomyOręża ZdrajcówObserwatorkaOrthaxQuajathSess'inekSyriuszWiedźmia MatkaUk'otoaVeshVokodoXalicas
Advertisement