Sferopedia
Advertisement
Sferopedia

Nieboska Moc
Glasya.jpg
Glasya
Tytuł(y) Władczyni Szóstej
Symbol nieznany
Plan Ojczysty Baator/Malbolge
Rodzaj mocy Władczyni Dziewięciu
Charakter praworządny zły
Dziedziny korupcja, cierpienie, rozmnażanie
Domeny
Ulubiona broń batog
Sojusznicy Fierna
Wrogowie Levistus, Graz'zt
Zwierzchnik Asmodeusz

Glasya to potężna diablica, jedna z Władców Dziewięciu i władczyni szóstej warstwy Baator Malbolge. Jest córką Asmodeusza i najnowszą z Władców Dziewięciu. Przejęła kontrolę nad Szóstą od Hrabiny Wiedźmy i włada teraz Malbolge żelazną pięścią, pozyskując nowe diabły z ciała swej poprzedniczki. Niegdyś była częścią dworu Mammona.

Wygląd i usposobienie[]

Ozdobiona bezcenną biżuterią, jedwabiami i innymi cennymi dobrami, ta humanoidalna istota zdaje się być niemal ucieleśnionym pięknem - jej prawdziwą naturę zdradza jednak skóra koloru miedzi, skrzydła, rogi oraz rozwidlony ogon.

Glasya lubuje się w podstępie. Zamiast wyrzynać swych wrogów bezpośrednio, zwodzi ich w swe objęcia, obiecując przyjemności przekraczające wszelkie wyobrażenia. Na zwiedzionych głupców zsyła straszliwą chorobę, zżerającą ich ciała do samych kości. Tych, którzy nie dają się zwieść opanowuje za pomocą dominacji umysłowej, aby następnie obdzierać ich ze skóry biczem. Zmuszona do fizycznej konfrontacji posiłkuje się swymi gwardzistami, sama trzymając dystans i atakując z powietrza.

Glasya jest sadystką. Ubóstwia obserwowanie cierpienia swych ofiar, kiedy choroby i dziwne nowotwory rozdzierają ich ciała od środka. Jej ugryzienie jest trujące, zaś jej dotyk niszczy umysły oraz obejmuje nieszczęsnych straszliwą, niszczycielską chorobą.

Glasya żywi prawdziwą miłość do piękna i kolekcjonuje wszystko, co uzna za odpowiadające jej gustom. Jest chętna do dominacji nad wrogami oraz nauczania ich jak błędne są obrane przez nich ścieżki.

Słudzy, wrogowie i cele[]

Całkiem niedawno temu Malbolge było zmurszałą warstwą, miejscem osuwających się rumowisk oraz staczających się głazów. Jego wieczne wykrzywienie niemal całkowicie uniemożliwiało nawigację. Ów nieład pasował do tak nieprawdopodobnego Władcy jak Hrabina Wiedźma, nie będącej ani baatezu, ani nawet diabłem. Jej czasy jednakże przeminęły i teraz Glasya, córka Asmodeusza, panuje jako Hrabina Szóstej. By przyozdobić swój nowy dom, użyła ona najlepszego materiału, jaki miała pod ręką: samą Hrabinę Wiedźmę, a raczej to, co z niej pozostało. Ostatnio Glasya zdołała objąć tytuł arcydiabła, stając się nieprawdopodobnie potężną i wpływową. Inni Władcy boją się jej, podejrzewając o czyny mające na celu wzmocnić kontrolę Asmodeusza nad Dziewięcioma Piekłami. Glasya ma jednak własne plany: nienawidzi Levistusa i pragnie dokonać zemsty za śmierć jej matki. W swych działaniach posługuje się głównie paeliryonami, a jej celem jest danie ojcu wystarczających dowodów, by zezwolił on na zniszczenie Levistusa na dobre. Przed próbami stania się nowym Władcą Szóstej, Glasya podróżowała do Sfery Materialnej, gdzie utworzyła kilka poświęconych jej kultów. Większość z jej wyznawców jest niedoświadczona, młoda i bardzo naiwna - Glasya rekrutowała ludzi w młodym wieku, pełnych życia i wigoru, ciekawskich i chętnych do eksperymentów. Teraz zaś ich obowiązkiem jest rekrutować nowych członków, ci czują jednak, że nadchodzi coś nowego i oczekują w napięciu na nowe instrukcje.

Źródła[]