Sferopedia

Edytujesz

Gladiator (Dark Sun)

1
  • Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.
przejdź do aktualnej wersji Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
[[Plik:Elf_and_Gladiator.jpg|thumb|Elfi gladiatorzy]]'''Gladiator''' to klasa podstawowa w świecie [[Dark Sun]]. Są to wojownicy nastawieni na niekonwencjonalną walkę z użyciem broni egzotycznej. Zwykle są własnością jakiegoś możnego pana, jednakże czasami zdarzają się wolni gladiatorzy, którzy uciekli lub zabili swego pana. Niezastąpieni w pojedynkach, doskonale dają sobie radę w trudnych warunkach klimatycznych.
+
'''Gladiator''' to klasa podstawowa w świecie [[Dark Sun]]. Są to wojownicy nastawieni na niekonwencjonalną walkę z użyciem broni egzotycznej. Zwykle są własnością jakiegoś możnego pana, jednakże czasami zdarzają się wolni gladiatorzy, którzy uciekli lub zabili swego pana. Niezastąpieni w pojedynkach, doskonale dają sobie radę w trudnych warunkach klimatycznych.
 
Gladiatorzy stanowią istotny element gospodarki oraz jedną z najważniejszych źródeł rozrywki (tak masowej jak i elitarnej). Istnieją całe syndykaty zajmujące się tylko poszukiwaniem (no... polowaniem) materiału na gladiatorów, ich szkoleniem, leczeniem i wszelką inną obsługą. Służą także monarchom [[Athas]]u do uspokajania nastrojów społecznych poprzez hasło "Chleba i igrzysk". Do pojedynków na arenie nie stają z osprzętem najlepszym, ale najbardziej widowiskowym. Broń ma za zadanie głównie ranić a nie zabijać, pancerz ma przyciągać uwagę i wyglądać dobrze a nie ochraniać itd. Szkolenie też się głównie na tym opiera, przez to też często doświadczony wyzwoleniec może być gorszym żołnierzem lub awanturnikiem niż świeżak po podstawowym szkoleniu wojskowym. Niemniej uzyskana przez nich sława, odporność oraz znajomość różnych sztuk walki mogą być istotnymi atutami dla poszukiwaczy przygód. Jednak podstawowym problemem aby ich zdobyć jest to, że wyzwoleńców jest niewiele - częściej po prostu (jak jest potrzeba) to się gladiatorów wykupuje lub wynajmuje na czas ekspedycji.
 
 
[[Kategoria:Klasy podstawowe]]
 
[[Kategoria:Klasy podstawowe]]
  Wczytuję edytor...
Poniżej znajdują się często używane kody składni. Kliknij na tym co chcesz wstawić, a pojawi się w polu edycji powyżej.