Gigant wzgórzowy

Gigant wzgórzowy

Gigant wzgórzowy

Giganci wzgórzowi (ang. hill giants) to samolubni i brutalni giganci, parający się polowaniem i łupieniem lokalnych społeczności humanoidów. Pomimo niskiej inteligencji są mężnymi i przebiegłymi wojownikami. Z wyglądu wskutek przygarbionych ramion, długich rąk i wysokiego czoła przypominają nieco małpy. Pomimo iż mierzą tylko 5,5 metra, ich ramiona są bardziej muskularne niż wielu większych od nich ras gigantów. Waga tych istot dochodzi do dwóch ton, a kobiety mają identyczną budowę jak mężczyźni. Ich skóra ma odcień szary lub brązowy a włosy i oczy są zwykle ciemne lub czarne. Istoty te żyją do 200 lat.

Wzgórzowi giganci ubierają się w niedbale skrojone i zszyte zwierzęce skóry, które zapewniają ich ciałom pewną ochronę przed ciosami. Zazwyczaj gigant przyszywa do swego kubraka każdą okazalszą skórę upolowanej istoty. Ubiór jest więc oznaką rangi i estymy, jaką cieszy się gigant w swojej społeczności. Nieliczne wkomponowują w ubiór metalowe elementy pancerzy humanoidów, których udało im się zabić. Ich sposób walki nie wyróżnia się specjalnie wśród giganciej społeczności - najchętniej bombardują wrogów gazami z trudno dostępnych skalnych półek, z bliska natomiast używają ogromnych maczug. Podobnie jak inne rasy gigantów, wzgórzowi noszą cały dobytek przy sobie, w wielkich skórzanych worach.

Wzgórzowi giganci żyją w dużych rodzinach, liczących po kilkunastu członków, czasami adoptując samotne obce giganty. Mężczyźni przewyższają liczebnie kobiety. Czasem zdarzają się giganty o wyższej niż pozostałe inteligencji (co oznacza przeciętną inteligencję człowieka), które łączą ze sobą kilka rodzin, przyjmując tytuł "króla gigantów" i tworząc bandy siejące spustoszenie po okolicznych wsiach i osadach. Choć wzgórzowi giganci preferują obszary z klimatem umiarkowanym, można je spotkać w każdej okolicy obfitującej we wzgórza i góry. Zamieszkują w nich jaskinie i groty lub topornie zbudowane chaty. Rodziny żyjące w chłodniejszych rejonach wypracowały większą wprawę w oporządzaniu skór w celu osłonięcia swych ciał i schronień przed zimnem. Wzgórzowe giganty często mieszkają razem z innymi istotami, pełniącymi rolę strażników ich siedzib. Zwykle są to złowieszcze wilki, ogromne jaszczurki lub ogry. Większość tych istot jest zabobonna i instynktownie niechętna magom i magii. Trwożliwie niszczą one magiczne przedmioty a magów zabijają w rytualnych ceremoniach.

Większość diety wzgórzowych gigantów stanowi mięso pozyskiwane poprzez polowania. Rarytasem jest zwłaszcza mięso młodych zielonych smoków. Giganci zamieszkujący rejony obfite w lasy znani są z organizowania napadów na leża tych istot. Z kolei starsze zielone smoki bezlitośnie polują na wzgórzowych gigantów. Wzgórzowi giganci handlują głównie ze sobą i z plemionami ogrów, prowadząc handel wymienny.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.