FANDOM


Reef giant

Gigant rafowy

Giganci rafowi (ang. reef giants) to jedna z bardziej samotniczych odmian gigantów, żyjąca w okazałych posiadłościach, z zewnątrz ucharakteryzowanych na skromne chatynki. Czasem zostają marynarzami, ale ich ogromne rozmiary ograniczają możliwości służby tylko do największych galeonów. Istoty te mierzą sobie nieco ponad 5 metrów wzrostu i ważą około 1,8 tony. Ze średnią długością życia 600 lat są jednymi z najbardziej długowiecznych gigantów. Z reguły mają dobrą naturę. Istoty te mają połyskliwą, miedzianą skórę i białe włosy. Rozwinięte muskuły i klatka piersiowa ułatwiają im sprawne pływanie wśród morskich odmętów. Kiedy przebywają na lądzie, ubierają się w szaty ze splecionego włosia, pod wodą nosząc tylko pas z kieszeniami i pochwą na broń.

Rafowi giganci preferują walkę w lub pod wodą. Gdy są rozzłoszczeni, są śmiałymi i groźnymi wojownikami. Najczęściej walczą przy pomocy ogromnych trójzębów lub potężnych pięści. Same są odporne na ataki oparte na wodzie i lodzie. Potrafią też wytworzyć potężny wir, wciągający i podtapiający stworzenia w jego obrębie, zbyt słaby jednak by uczynić szkodę statkom. Przeciw nim używają ogromnych głazów, którymi w przeciwieństwie do swych pobratymców nie rzucają w pojedyncze istoty.

Rafowi giganci przez długie okresy życia pozostają samotni, jednak kiedy zdecydują się połączyć w parę, jest to związek na całe życie. Kiedy ich dzieci osiągają dorosłość, są odsyłane w celu znalezienia sobie wyspiarskiej lub rafowej siedziby na resztę życia. Posiadłości tych istot powstają najczęściej w wyspiarskich kanionach lub wzgórzach i pełne są mebli i ozdób gromadzonych przez pokolenia. Zgodnie ze zwyczajem najstarsza córka jest zobowiązana do opieki nad starzejącymi się rodzicami i po ich śmierci dziedziczy posiadłość ze wszystkimi dobrami. Zwyczaj ten sprawia, że młodzi kawalerowie konkurują zaciekle o względy najstarszych córek, usiłując równocześnie zaprezentować się korzystniej od współzawodników. Najczęstszymi formami konkurów są zawody w pływaniu, surfowaniu i rybołówstwie, choć istnieje wiele innych konkurencji.

Rafowi giganci są zbieraczami i myśliwymi, poszukującymi wszelkich rodzajów pożywienia na rafach koralowych. Potrafią poławiać całe ławice ryb, a jako wprawni nurkowie sprawnie zbierają z morskiego dna rozmaite rodzaje pereł, gąbek i korali. Ich niesamowita siła pozwala im pływać godzinami bez zmęczenia. W ten sposób są w stanie zgromadzić duże zapasy dóbr, które później wymieniają na inne przedmioty. Niektórzy z nich trzymają na swych wyspach duże stada kóz lub owiec, ale z reguły są to sędziwe osobniki, niezdolne już do skutecznego połowu. Rafowi giganci często nawiązują kontakty handlowe z ludźmi i innymi rasami zajmującymi się kupiectwem, wymieniając morskie skarby na stroje, przyprawy i wyroby metalowe. Ich skłonność do plądrowania morza sprawia, że są wrogo traktowane przez trytonów, morski lud i inne podwodne rasy.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.