FANDOM


Giants3

Gigant pustynny z Księgi Potworów II

Giandese

Gigant pustynny z Monstrous Compendium Al-Qadim Appendix

Giganci pustynni (ang. desert giants), zwani też słonecznymi byli niegdyś liczną rasą, zamieszkującą równiny i pustynie Krainy Przeznaczenia, padli jednak ofiarą boskiej klątwy, która obraca ich powoli lecz nieuchronnie w kamień. Zawsze wędrują poprzez piaski w towarzystwie swoich stad i wierzchowców. Ich wielka niegdyś cywilizacja dawno już znikła pod powierzchnią pustyni.

Wyraziste i wysuszone pogodą twarze tych istot są zawsze pomarszczone. Zmarszczki występują nawet u dzieci, a u kobiet w nie mniejszym stopniu jak u mężczyzn, z tym że twarze niewiast są zawsze zasłonięte chustami. Ich ciemne włosy i śniada skóra podkreślają tylko niecodzienny błękit oczu. Kiedy kolor ten z wolna zaczyna przechodzić w brąz, jest to oznaka postępującego kamienienia giganta. Typowy pustynny gigant ma około sześciu metrów wzrostu i waży ponad trzy tony, w przypadku postępującego kamienienia nawet podwajając tą masę. Istoty te dożywają 400 lat. Ich skóra jest tak podobna odcieniem i strukturą do piasku i kamienia, że po odpowiednim przygotowaniu są w stanie zakamuflować się w pustynnym otoczeniu, pozostając nie do wykrycia. Wykorzystują tę zdolność do przygotowania zasadzek na karawany lub zwierzęta.

Giganty pustynne walczą zazwyczaj na grzbietach swych wierzchowców, którymi są ogromne jaszczurki i insekty, wielkie nieumarłe konie a nawet roki. Dawniej zaciągali się też na służbę potężnych sułtanów, służąc im jako ochroniarze i najemnicy. Widok oddziału pustynnych gigantów szykującego się do szarży skłonił niejeden legion humanoidów do rozpierzchnięcia się w popłochu. Giganci walczą ogromnymi drewnianymi włóczniami, traktowanymi jako dziedzictwo przekazywane z ojca na syna. Ich hersztowie posiadają niekiedy traktowane z równą czcią sejmitary. Niektóre giganty, zwane Kształtującymi Piaski mają moc przywoływania dawno skamieniałych przodków, który wyłaniają się spod pustynnych piasków i ruszają wspomóc ich w bitwie. Tak powołane istoty są w stanie walczyć przez kilka godzin. Po odniesieniu poważnych ran lub upływie czasu przywołania rozsypują się w proch. Kształtujący Piaski mogą również przywołać w podobny sposób kamienne wierzchowce swych dziadów.

Społeczność pustynnych gigantów opiera się na wędrownym pasterstwie i rzadko spotyka się te istoty oddalone od swej trzody. Ich stada są ogromne i nieraz opuszczają pustynie i obracają w perzynę całe doliny rzeczne, objadając je z wszelkiej roślinności. Giganty nie czują się zobowiązane rekompensować mieszkańcom ogołoconych terenów zniszczeń. Uważają, że wszystkie tereny, do których zawędrują są dla nich do wzięcia. Nieliczni przeciwstawiają się im siłą. Sprytniejsi władcy starają się zaoferować gigantom służbę lub bogactwa w zamian za oszczędzenie ich włości. Giganci wędrują nieraz setki mil, podążając za deszczami. Dłuższa susza zatrzymuje wzrost roślin i olbrzymy wraz ze swą trzodą zmuszone są głodować. W takich czasach młodzi giganci opuszczają plemię, szukając zatrudnienia które pozwoli im zakupić lub zdobyć dla niego żywność. Suche lata wywoływały już masową emigrację tych istot do miast.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.