Gigant ognisty

Gigant ognisty

Gigant ognisty

Ogniste giganty (ang. fire giants) to brutalna, bezlitosna i militarystyczna rasa gigantów. Są wysocy (około 6 metrów), ale krępą i masywną budową ciała przypominają krasnoludy. Waga dorosłych osobników przekracza 3 tony. Ogniste giganty mają skórę koloru węgla, płomiennoczerwone lub pomarańczowe włosy i ogromne żuchwy, pełne zębów barwy kości słoniowej lub żółtej. Żyją około 350 lat. Zazwyczaj ubierają się w przeszywanice i metalowe hełmy, a cały swój dobytek, składający się z kamieni do rzucania, hubki i krzesiwa, gotówki i kilku użytecznych przedmiotów noszą przy sobie. Rzeczy ognistych gigantów są zakurzone, brudne i cuchnące, co utrudnia wycenę ich realnej wartości.

Ogniste giganty są niewrażliwe na zwykły ogień, jak i na zionięcie czerwonego smoka i silnie odporne na ogień magiczny. Podczas walki dobrze działają zespołowo, zazwyczaj bombardując przeciwników głazami z dystansu. Lubią też zaczajać się w pułapkach w rzekach lawy lub gorących źródłach i miotać rozpalone, na wpół płynne pociski. Niektóre walczą też przy pomocy ogromnych mieczy dwuręcznych.

Ogniste giganty osiedlają się w gorących miejscach, na przykład okolicach wulkanów lub gorących źródeł. Często dzielą swe siedziby z innymi istotami lubującymi się w ogniu, na przykład salamandrami i żywiołakami ognia. Istoty te żyją w dobrze zorganizowanych oddziałach, zamieszkujących wielkie zamki i pieczary. Zazwyczaj oddział składa się z kilkunastu gigantów, z których część jest jeszcze niedorosła. Ich siedziby zawsze chronione są przez strażników i pułapki (najczęściej spadające głazy lub olbrzymie kusze). Potężniejsi i sprytniejsi giganci gromadzą pod sobą po kilka oddziałów, przybierając tytuł króla. Częściej niż króli spotyka się jednak władających magią szamanów i znachorów. Ogniste giganty chwytają też i oswajają różne bestie, które następnie pilnują ich siedzib i towarzyszą im w bitwach. Często są to na przykład piekielne ogary i trolle, a królowie potrafią zmusić do współpracy nawet młode czerwone smoki. Giganci chętnie biorą jeńców, wymieniając ich później dla okupu lub niewoląc. Ogniste giganty żywią się chlebem i mięsem. Polowaniem zajmują się same, natomiast w celu zdobycia zboża najeżdżają siedziby humanoidów, przy okazji łupiąc ich ze skarbów i zdobywając niewolników.

Na Planach Zewnętrzych ognistych gigantów spotkać można w Muspelheimie, położonym na drugiej warstwie Ysgardu, noszącej tą samą nazwę. Rezyduje tu również ich bóg Surtr.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.