FANDOM


Forest giant

Gigantka leśna

Giants2

Gigant morski i gigant leśny

Giganci leśni (ang. forest giants), zwani też czasem dżunglowymi są postrachem zwierzyny w tropikalnych lasach deszczowych i dżunglach. Występują też, choć rzadziej, w bardziej umiarkowanych klimatach. Są to istoty potężne, wysmukłe i wyłącznie mięsożerne. Jako doskonali myśliwi i tropiciele są w stanie doszczętnie wyczyścić ze zwierzyny cały sektor lasu, a następnie opuścić go w poszukiwaniu nowych terenów łowieckich. Typowy leśny gigant mierzy sobie około sześciu metrów, ważąc przy tym zaledwie 1,4 tony - niewiele jak na giganta. Kobiety są nieco wyższe od mężczyzn. Istoty te żyją około 200 lat. Ponieważ są szczupli i wysocy, łatwo wpasowują się w leśny krajobraz, zwłaszcza wśród wysokich drzew. Ich faliste włosy są jasnozielone a skóra ma kolor błotnistej żółci, podobnej do światła odbitego od leśnej ściółki. Ich ubiór jest zwykle praktyczny, skąpy i nie krępujący ruchów, gdyż najważniejsza jest dla nich swoboda poruszania się w lesie. Wiele szczepów używa rytualnych tatuaży, kolorowych pióropuszy na głowach a nawet ostrzy sobie zęby by zademonstrować swoją żywiołowość.

Leśni giganci zawsze noszą przy sobie całe niezbędne wyposażenie - narzędzia do budowy i naprawy broni, rozpałkę a także łaty i narzędzia krawieckie do szybkiej naprawy odzienia. Również cały majątek trzymają zawsze przy sobie a każdy dorosły gigant posiada własny kołczan pełen strzał. Do ostrzału zwierzyny używają ogromnych, pięciometrowych łuków, które pozwalają im wykorzystać ogromną siłę. Leśni giganci są niezwykle szybkimi łucznikami a ich strzały są pokryte paraliżujacą trucizną. Do walki w zwarciu dochodzi rzadko. Korzystają wtedy z wielkich maczug wykonanych z pni drzew. Najczęściej atakują z ukrycia, zalewając przeciwnika deszczem strzał z koron drzew i zrzucając na nich co większe gałęzie. Są również mistrzami kamuflażu. Kiedy skradają się do wartościowej zdobyczy, maskują swe ciało błotem, patykami i liśćmi, stając się praktycznie nie do wykrycia.

Giganci leśni są przyjaźniejsi od większości swych krewniaków i często współpracują z leśnymi plemionami humanoidów w polowaniach. Pełnią wtedy rolę głównej siły uderzeniowej, podczas gdy mniejsze istoty działają jako nagonka. Leśni giganci nie mają oporów przed jedzeniem jakiegokolwiek rodzaju mięsa. Posiadają naturalną zdolność do tropienia, zabijania i przyrządzania wszelkich żywych istot. Tego ducha myśliwych oddaje wygląd ich wiosek - drewniane chaty kryte są zwierzęcymi skórami powiązanymi przy pomocy zwierzęcych wnętrzności. W powietrzu unosi się zapach dymiącego mięsa, pomieszany ze smrodem rzeźni, a wszędzie roją się hordy owadów, w tym ogromnych ważek.

Choć większość istot traktują jak potencjalną ofiarę, leśni giganci szanują myśliwych, którzy udowodnili swoją wprawę, niezależnie od rozmiaru. Choć preferują lesisty teren, czasem zmuszeni są wyjść na łąki i sawanny, aby odciążyć nadmiernie wyeksploatowaną leśną faunę. Przyczyną jest najczęściej zbyt duży przyrost naturalny. Z powodu słabszego dostosowania do warunków otwartej przestrzeni powracają jednak między drzewa, kiedy tylko sytuacja się ustabilizuje.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.