Gigant chmurowy

Gigant chmurowy

Chmurowi giganci (ang. cloud giants) to arystokraci wśród gigantów, uważający się za najlepszy z gatunków tych istot obok burzowych gigantów. Są znani ze swej kreatywności, umiłowania piękna i mistrzowskiego planowania bitew. Istoty te osiągają wzrost ośmiu metrów i wagę pięciu ton, z tym że kobiety są nieco mniejsze i lżejsze. Z wyglądu są przystojnymi, muskularnymi humanoidami o mlecznobiałej lub jasnoniebieskiej skórze i włosach srebrnych lub koloru mosiądzu. Ich oczy są intensywnie niebieskie. Chmurowi giganci żyją około 400 lat.

Istoty te ubierają się w szat z najwykwintniejszych materiałów i cenią sobie klejnoty, a także magiczne przedmioty. Zgodnie z ich kulturą wygląd powinien oddawać pozycję giganta, dlatego im ważniejsi są, tym wykwintniej i bardziej bogato się noszą. Cenią sobie także muzykę i wielu z nich gra na różnych instrumentach, z których najpopularniejsza jest harfa. Cenią sobie wykwintne, dobrze przyprawione jadło a także stare, dobre wino.

Sztuka wojenna chmurowych gigantów prezentuje najwyższą klasę. Walczą w doskonale zorganizowanych oddziałach, wykorzystując starannie przygotowane plany i taktyki. Preferują ataki z pozycji położonych wyżej, niż oddziały przeciwnika. Najczęściej starają się otoczyć wrogów i zbombardować ich głazami i czarami. W zwarciu posługują się najczęściej morgenszternami.

Chmurowi giganci żyją w niewielkich, liczących sobie po kilku członków klanach. Każdy klan zna jednak lokalizację przynajmniej kilku innych, co pozwala im łączyć się na uroczystości, wspólnie toczyć wojny i handlować. Przywódcą klanu jest zwykle najstarszy gigant, znający przy tym magię. Najstarszy z wodzów zostaje w razie potrzeby dowódcą połączonych klanów. Niektóre klany utrzymują dobre relacje z humanoidami, wymieniając różne dobra. Istnieją też bardziej wojowniczo nastawione klany, które od handlu wolą rabunek na mniejszych i słabszych istotach.

Większość chmurowych gigantów zamieszkuje zanurzone w chmurach szczyty górskie w ciepłym lub umiarkowanym klimacie. Przekształcają tam górskie pieczary w toporne zamki. Niewielka, dysponująca zdolnością lewitacji, ilość tych istot wznosi zamki na zaklętych chmurach. Są to niesamowite miejsca, pełne gigantycznych drzew owocowych, a na niektórych giganci wydobywają podobno z chmur srebro. Giganci oswajają i tresują na strażników rozmaite bestie, takie jak lwy, sowoniedźwiedzie, gryfy, wyverny, hipogryfy i wielkie orły. Dodatkowo część chmurowych gigantów trzyma humanoidalnych niewolników.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.