Gigant burzowy

Gigant burzowy

Gigant burzowy (pośrodku)

Giganci burzowi (ang. storm giants) to rasa uprzejmych pustelników. Zazwyczaj są tolerancyjni, choć rozwścieczeni potrafią być śmiertelnie groźni. Z wyglądu przypominają dobrze zbudowanych ludzi o ogromnych rozmiarach. Osiągają niemal 9 metrów wzrostu i niemal 7 ton wagi. Ich skóra ma blady, jasnozielony lub lekko fioletowy odcień, włosy są odpowiednio ciemnozielone lub granatowe a oczy błyszczą szmaragdem, srebrem lub purpurą. Burzowe giganty żyją około 600 lat.

Istoty te ubierają się na ogół w krótkie tuniki przepasane na wysokości bioder, sandały (choć równie często chodzą boso) i opaski na głowach. Jeśli muszą stanąć do bitwy, uzupełniają swój strój o spiżową zbroję doskonałej jakości. Każdy ma też kilka sztuk doskonałej biżuterii, głównie bransoletek na kostki, pierścieni i diademów. Po pasów tych istot zazwyczaj przymocowane są kieszenie, mieszczące garść użytecznych przedmiotów, w tym instrument muzyczny (zwykle harfa lub fletnia). Resztę swego dobytku przechowują w swoich domostwach.

Burzowi giganci są odporni na elektryczność i błyskawice. W walce nie używają głazów, choć potrafią je łapać w locie. Mają naturalną zdolność oddychania pod wodą, gdzie potrafią działać równie skutecznie jak na lądzie. Wszystkie mają zdolność kontroli pogody i lewitacji, a starsi giganci potrafią również sprowadzać pioruny. Do walki w zwarciu używają gigantycznych mieczy dwuręcznych, z odległości rażą natomiast wrogów strzałami z wielkich łuków. Duża część tych istot dysponuje czarami kapłańskimi lub magią wtajemniczeń.

Burzowi giganci są samotnikami, jednak nie są nieśmiali. Zamieszkują zamki zbudowane najczęściej na magicznych chmurach, górskich szczytach lub pod wodą. Ich życie jest ciche, spokojne i pełne filozoficznych przemyśleń, komponowania muzyki i poezji oraz uprawy roli i gromadzenia żywności. Ci mieszkający w chmurach i górach pozostają zazwyczaj w dobrych stosunkach z sąsiadującymi gigantami chmurowymi i srebrnymi smokami, z którymi współpracują w razie konieczności obrony terytorium. Giganci żyjący w wodzie mają podobne relacje z morskim ludem i spiżowymi smokami. W swych zamkach giganci mieszkają zwykle całymi rodzinami, gdzie mąż i żona wspólnie wychowują potomstwo. Posiadłości strzegą roki, gryfy lub, w przypadku domostw podwodnych koty morskie. Giganci burzowi dbają o środowisko leżące w zasięgu ich włości. Jeśli nie wystarcza im to, co rodzi natura, zakładają i starannie uprawiają ogromne ogrody, pola i winnice. Nie trzymają jednak zwierząt hodowlanych, preferując dziczyznę.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.