Gaspar

Gaspary, pozostawione same sobie, to cisi i spokojni roślinożercy przemierzający stadami lasy i stepy Dziczy Ziem Bestii. Są to duże, jeleniowate zwierzęta z szerokimi i rozłożystymi rogami na głowie, oraz dwoma parami mniejszych rogów wyrastających kolejno z barków i bioder zwierzęcia, co sprawia, że trudno je zajść z którejkolwiek strony. W naturalnym środowisku unikają spotkań z innymi stworzeniami, tolerując co najwyżej innych przedstawicieli jeleniowatych.

W razie niebezpieczeństwa zazwyczaj uciekają, chyba że w niebezpieczeństwie są ich młode, albo zostają przyparte do przysłowiowego muru. W takim wypadku wykorzystują swoją potężną szarżę, która może rozszarpać nawet silnych wrogów na strzępy.

Chociaż ich rogi są imponującą i niebezpieczną bronią, to te stworzenia mają również inny, równie imponujący system obronny. Mianowicie, te stworzenia w chwilach wielkiego zagrożenia (na przykład kiedy są już ciężko, acz nie śmiertelnie, ranne) potrafią przenieść na losowy, inny plan stworzenia znajdujące się w promieniu 3 metrów od nich. Nieświadomy oponent może w jednej chwili przenieść się z Ziem Bestii, np do Otchłani. Same istoty i ewentualny jeździec na jego grzbiecie są chronieni przed tą mocą.

Tresura[edytuj | edytuj kod]

Gaspary są cenionymi i potężnymi planarnymi wierzchowcami. Jednakże zanim to stworzenie poniesie jeźdźca musi zostać wytrenowane. Tresura trwa kilka tygodnia i musi być przeprowadzana przez czaromiota mogącego przeciwstawić się mocy przenoszenia przez plany jaką dysponują te istoty. Jednakże po tym czasie gaspary stają się odważnymi i silnymi wierzchowcami. Aby ujeżdżać te planarne jelenie należy dysponować specjalnym siodłem.

Zazwyczaj albo jeździec albo gaspar mogą walczyć w danej chwili, chociaż wprawny jeździec będzie walczyć wraz ze zwierzęciem.

Po treningu moc zmiany planów może zostać zmieniona w taki sposób, że będzie działa na istotę i jeźdźca pozwalając im podróżować poprzez plany, choć jeśli jeździec sobie tego zażyczy może działać w sposób standardowy.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.