Galeb duhr

Galeb duhr

Galeb duhr to żywiołaki z Planu Żywiołu Ziemi, z budowy przypominające głazy z kamiennymi wyrostkami pełniącymi rolę rąk i nóg. Kiedy się nie poruszają, trudno je odróżnić od otoczenia. Te niemal 4-metrowe istoty są powolne, ale dość inteligentne. Choć zwykle żyją na Planie Żywiołu Ziemi, na Planie Materialnym można je niekiedy spotkać w skalistych i górzystych terenach, gdzie czują jedność z ziemią i mogą kontrolować otaczające je skały.

Galeb duhr są istotami ceniącymi sobie spokój. Preferują życie z kilkoma przedstawicielami swego rodzaju, nie tolerując innych gatunków, nawet żywiołaków ziemi. W razie napotkania intruza zazwyczaj znikają, wtapiając się w ziemię. Jeśli są ścigane bądź niepokojone, nie wahają się zaatakować w odpowiedzi. Posiadają wrodzoną zdolność kształtowania kamienia i przemieszczania się przez niego. Potrafią także animować do dwóch znajdujących się w pobliżu głazów i używać ich na podobieństwo drzewca rozkazującego drzewom. Są wrażliwe na zimno, natomiast ataki oparte na niemagicznym ogniu nie czynią im szkody. Istoty te nie mają naturalnych wrogów.

Nieznany jest sposób reprodukcji galeb duhr, jednak spotyka się dość często młode osobniki. Nie zaobserwowano żadnych materialnych aspektów ich kultury na powierzchni ziemi, choć możliwe że kultywują ją we wnętrzu skał. Wiadomym jest, że kolekcjonują znalezione we wnętrzu głazów i skał klejnoty. Specyficzna dla galeb duhr jest wytwarzana przez nie muzyka. Siedząc razem, grupy tych istot wytwarzają niskie, harmonijne dźwięki, układające się niesamowite symfonie. Niektórzy sądzą, że odpowiednie układy dźwięków mogą nawet wywołać lub zapobiec trzęsieniu ziemi.

Galeb duhr odżywiają się kamieniami, preferując granit i gardząc skałami osadowymi. Skały stają się częścią ich masywnych ciał. Z powodu powolnej przemiany materii nie muszą jeść częściej niż raz na kilka miesięcy. Ku zazdrości wielu górników galeb duhr posiadają wiedzę o składzie geologicznym ziemi, znając również rozkład żył cennych metali. Przekonanie ich do podzielenia się tą wiedzą jest jednak trudne, a próba przeprowadzenia wykopalisk na terenie tych istot nie spotyka się z ich aprobatą. Galeb duhr czują się w jakiś sposób odpowiedzialni za skały i kamienie należące do ich terytorium, strzegą ich i odpędzają istoty zagrażające ich bezpieczeństwu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.