FANDOM


Galareta musztardowa (ang. mustard jelly) to rodzaj śluzu powstały w wyniku nieudanego eksperymentu z polimorfią. Wskutek nieudanego rzucenia czaru, niedoświadczona czarodziejka przemieniła samą siebie w protoplastę niebezpiecznego gatunku galaret. Nowa istota rozmnożyła się bardzo szybko i szeroko rozpowszechniła wśród krain. Dziwną właściwością tej istoty jest jej wysoki intelekt, którego nie wykorzystuje jednak w żaden konstruktywny sposób.

Ciało galarety musztardowej jest przezroczyste i trudne do dostrzeżenia, jeśli istota nie atakuje. Jej obecność zdradza gównie słaby zapach gorczycy. Kiedy ameboidalne cielsko atakuje, nabiera żółtobrązowej barwy.

Główną formą ataku tej galarety jest uformowanie kwasowego pseudopodium i tryśnięcie nim w kierunku przeciwnika. Zawarte w kwasie toksyny oprócz obrażeń powodują także częściowy paraliż. Inną groźną właściwością jest możliwość szybkiego podziału ciała istoty na dwie niezależne części, które następnie mogą ponownie złączyć się ze sobą. Słabością galarety musztardowej jest jej duży rozmiar i ciężar, które uniemożliwiają przeciskanie się przez wąskie przestrzenie i przemieszczanie po ścianach i sufitach. Istota dysponuje odpornością na zwykłe bronie i elektryczność, niektóre zaś czary wzmagają jej wzrost zamiast ranić.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.