FANDOM


Głaz Rui

Głaz Rui

Głaz Rui (ang. Spawning Stone) Znany jako Urkroel wśród githzerai a Slaadheim pośród Ysgardczyków, Głaz Rui to kolebka rasy slaadów i miejsce ich największej potęgi. To tutaj udają się w określonej kolejności poszczególne odmiany slaadów by odbyć gody, w czasie których zapładniają nawzajem swoje wewnętrzne zbiorniki jajeczek, które są później wszczepiane żywicielom. Towarzyszy temu pasja i zawziętość, w czasie której nierzadko slaady wszczepiają jajeczka sobie nawzajem, podzielając los nieszczęsnych żywicieli. W czasie godów całe strumienie materii chaosu płyną w kierunku Głazu, by gromadzić się jako pożywienie dla młodych. Podczas wylęgu to z Głazu wytryskają potężne pływy i wiry chaosu. Poza sezonem godowym Głazu Rui strzeże zawsze jeden zabójczy slaad, sprawujący kontrolę nad jego mocą.

Każda z odmian slaadów odbywa swoje gody w innym terminie, wydzierając najpierw Głaz z rąk grupy godującej przed nimi. Każda posiada też swoje zwyczaje i rytuały, oraz inaczej kształtuje otoczenie Głazu podczas swej rui. Slaady czerwone śpiewają coś w rodzaju wibrującej pieśni, drapanie pazurów błękitnych tworzy natomiast dźwięki słyszalne tylko dla najwrażliwszych uszu. Slaady śmierci tworzą natomiast wokół Głazu chmurę trujących gazów, w których się lubują.

Sam Głaz ma postać ogromnej, wygiętej na kształt podkowy skały, błyszczącej na każdym z końców blaskiem. Oprócz miejsca godów służy też za swego rodzaju magazyn i miejsce spotkań całej rasy. Na jego powierzchni tworzą się okresowo jakieś formy zabudowań, które szybko zanikają albo przeobrażają się w coś nowego. Wnętrze Głazu poprzecinane jest korytarzami podobnymi do komórek ula, służącymi za kwatery temu gatunkowi, który aktualnie go okupuje.

Głaz Rui jest traktowany przez slaady jak świętość. Żaden przedstawiciel obcej rasy nie jest dopuszczany w jego pobliże a anarchowie już w odległości stu mil od niego mają problemy z kształtowaniem chaosu.

ŹródłaEdytuj

  • Planes of Chaos
  • Księga Planów
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.