Sferopedia
Advertisement
Bóstwo
17-21-49-fraz5e1.jpg
Fraz-Urb’luu
Tytuł(y) Książę Oszustw
Symbol bogato zdobiona laska z pięcioma potwornymi łapami na zewnątrz sięgającymi do rogatej, uzębionej czaszki humanoida w środku
Plan Ojczysty Otchłań/176/Serce Pustki
Ranga mocy Władca demonów
Charakter chaotyczny zły
Dziedziny iluzjoniści, oszuści
Domeny chaos, demoniczna, zło, oszustwo, wojna
Ulubiona broń kostur
Wrogowie Graz'zt, Demogorgon, Zagyg, Ugudenk
Zwierzchnik brak

Fraz-Urb'luu

Fraz-Urb'luu

Pułapka w portrecie Fraz-Urb'luu

Zwodniczy Fraz-Urb’luu, Władca Demonów patronujący iluzjom i oszustwom, jest wściekłym księciem który niedawno uciekł z więzienia na planie materialnym.

Ten przerażający potwór ma prawie pięć i pół metra wzrostu mimo przygarbionej sylwetki. Jego muskularne ciało pokryte jest krótką, grubą sierścią o bladoniebieskim kolorze. Z pleców wyrastają mu para ogromnych, skórzastych skrzydeł. Jego twarz okolona jest wielkimi uszami, a pod stosunkowo małymi oczami znajduje się szeroka paszcza wypełniona kłami.

Uwolnienie Fraz-Urb'luu z płaskorzeźby

Najbardziej znaczącym wydarzeniem w niedawnej historii Fraz-Urb’luu, było jego niewola na jednej z Pierwszych Materialnych, a dokładnie w podziemiach pod zamkiem Greyhawk, przez szalonego arcymaga Zagyga. Był on przetrzymywany w tych sławnych lochach w postaci płaskorzeźby na ścianie przez prawie dwieście lat, aż do czasu kiedy przypadkowa para poszukiwaczy przygód uwolniła go. Szybko odpłacił im się, niszcząc ich sprzęt i zabierając na swoją płaszczyznę w Otchłani.

Od czasu ucieczki, czyli przez ostatnie ćwierć wieku Fraz-Urb’luu poświęcił na odbudowę swojego królestwa, Serca Pustki. Podczas jego nieobecności zaginął jego kostur będący potężnym artefaktem. Siłą napędową tych wszystkich działań jest Gniew. Gniew skierowany przede wszystkim na całą ludzkość. Liczy on, że kiedy znów przejmie pełnię władzy na swojej warstwie i odzyska swój kostur będzie mógł w pełni wyładować ową wściekłość na wrogach.

Fraz-Urb’luu nie ma żadnych sojuszników wśród innych Władców Demonów, a to ze względu na swoje zdolności do oszukiwania i mamienia innych, co czyni go znienawidzonym wśród innych Lordów Otchłani. Śpiewka niesie, że właśnie ta nienawiść mogła przyczynić się do pomocy w uwięzieniu Fraz-Urb’luu. Na razie ograniczają się jednak do nie spuszczania oka z Serca Pustki. Może być on osamotniony, lecz nadal czyni go to jednym z najbardziej wpływowych Władców Demonów w Otchłani.

Preferencje walki[]

Fraz-Urb’luu nigdy nie jest spotykany bez nałożonego na siebie zaklęcia większego magicznego kła działającego na wszystkie jego naturalne bronie. Zaczyna on walkę od przywołania potworów i demonów, które posyła aby zajęły jego wroga, wtedy on sam wycofuje się atakując przeciwnika telekinezą i splugawionymi zaklęciami.

Taktyka ta nie ma zastosowania w przypadku ludzkich przeciwników, gdyż nienawiść jaką darzy ich Fraz-Urb’luu jest zbyt wielka. Na takiego oponenta rzuca się ona z całą swoją furią, atakując fizycznie aż do unicestwienia wroga. Jeśli jednak odniesie on spore rany, wykorzystuje wtedy swoje zwodnicze moce, tworząc kopie samego siebie, po czym teleportuje się na bezpieczną odległość w oczekiwaniu na posiłki.

Sługi i kult[]

Laska Fraz-Urb'luu, będąca jednocześnie symbolem jego kultu

Fraz-Urb’luu preferuje sługi które, tak jak on, używają podstępów, oszustw i iluzji. Dlatego też najbardziej preferowane są sukkuby, ale także zwodnicze lilitu. Rozkazuje on także licznym chaotycznym rakszasa znanym jako Upiorni Radżowie (ang. Hollow Rajahs).

Kulty Fraz-Urb’luu znane są jako Kulty Oszustwa. Typowy kult składa się z kilkunastu członków, z których każdy jest kapłanem. Udają oni łagodną sektę wyznającą jakieś tajemnicze bóstwo, nakłaniają oni ludzi do wstępowania w ich szeregi i nieświadomego oddawania czci Fraz-Urb’luu. Takie biedne trepy są w tym momencie skazane. Po wstąpieniu do sekty zostaną oni uśmierceni i złożeni w ofierze Władcy Demonów. Ich dusze będą na zawsze uwięzione w zamku Zoragmelok, twierdzy Fraz-Urb'luu w Sercu Pustki.

Kapłani Fraz-Urb’luu mają dostęp do domen chaosu, demonicznej, zła i oszustwa. Symbolem Fraz-Urb’luu jest jego kostur: bogato zdobiona laska z pięcioma potwornymi łapami na zewnątrz sięgającymi do rogatej, uzębionej czaszki humanoida.

Źródła[]

Advertisement