FANDOM


Fortress of the Soul

Plan Fortecy Duszy

Forteca Duszy (ang. Fortress of the Soul) to siedziba frakcji Grabarzy na Planie Negatywnej Energii. Informacje o Fortecy Duszy pochodzą z The Inner Planes i dotyczą sytuacji mającej miejsce po Wojnie Frakcji, kiedy rola Grabarzy znacząco zmalała.

Ostatnia wojna na ulicach Sigil przyniosła wiele zmian do miasta, lecz ludzie w Planach Wewnętrznych nie dbają o takie sprawy. Co konflikty frakcyjne i przewroty mają do czynienia z nimi? Niewiele, chyba że należą do jednej z tych grup. A frakcja Grabarzy, mniej żarliwa do polityki frakcyjnej, zwyczajnie zaakceptowała edykt Pani Bólu ze wzruszeniem ramion i trwali jak zazwyczaj.

Z wielkim wysiłkiem, Grabarze utrzymują tutaj cytadelę, na ogniskowym punkcie wszystkiego co uważają za ważne. Jako iż ich filozofia krąży wokół potencji i wartości Prawdziwej Śmierci, Plan Negatywnej Energii stanowi najświętsze spośród ich miejsc. Wycieczka do Fortecy jest jedną z największych nagród jakie wyobrazić sobie może Grabarz. Cytadela jest w większości pusta za wyjątkiem ascetycznych noclegów zapewnionych dla Martwych, którzy przybyli tutaj kontemplować tutaj, cóż, śmierć.

Forteca Duszy służy jako miejsce cichej kontemplacji dla około pięćdziesięciu Grabarzy naraz, chociaż więcej znalazło tu schronienie po Wojnie Frakcji. Tytularnie przewodzi im Komosahl Trevant, były faktor Grabarzy snujący plany w oczekiwaniu na dzień, kiedy frakcja będzie mogła powrócić do Miasta Drzwi.

Grabarze w Fortecy Duszy są zaskakująco pomocni dla śmiałków zagubionych w planie i w potrzebie schronienia. Jednakże miast udzielać gościom schronienia na długo, Martwi wysyłają ich przez portal do Sigil. Portal ten otwiera się wyłącznie raz na tydzień i wychodzi w miejscu, które było niegdyś Gmachem Mówców.

Posterunek Grabarzy oferuje potężną ochroną od Planu Negatywnej Energii, w którym dryfuje. Dla podróżujących w tym planie, może zapewnić bezpieczne schronienie. Wszyscy, którzy okażą odrobinę szacunku dla Martwych i ich wierzeń zostają przyjęci; goście spotkają wewnątrz zazwyczaj rozmaite rodzaje nieumarłych, a także i Grabarzy. Kwatery mieszkalne zapewniają nieco przestrzeni dla znużonych podróżników potrzebujących odpoczynku i jest tu zawsze mnóstwo żywności i innych zapasów do obejścia, sprowadzonych przez portal do Sigil. Podróżnicy często korzystający z Fortecy Duszy w celu podróży do i z Planu Negatywnej Energii mogą wystawić na próbę cierpliwość tutejszych Grabarzy.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.