Słoneczna elfka czarodziejka

Elfy słoneczne (ang. sun elves) nazywane również złotymi (ang. gold elves) są nieliczną lecz wyniosłą rasą elfów. Były one najmniej liczą podrasą przybyłą z innego świata, lecz to właśnie one stworzyły wielkie, starożytne imperia, które potem prowadziły Wojny o Koronę. Uważają się za wybrańców Corellona Larethaina i naturalnych władców innych elfów. Ich poczucie wyższości i niezwykła duma sprawiają, że są to jednocześnie najbardziej aroganckie i wyniosłe elfy. Są przyjaźnie nastawione do innych podras elfów, nawet jeśli odnoszą się do nich z wyższością. Pozostałe rasy traktowane są przez nich zazwyczaj z zimną obojętnością. Jedyną rasą darzoną przez słoneczne elfy głęboką nienawiścią i pogardą są drowy.  Są bardzo cierpliwe i poświęcają się całkowicie pracy, doprowadzając tworzone przez siebie dzieła do perfekcji. Żaden szanujący się słoneczny elf nie pokaże dzieła, które uważa za niedokończone lub nieperfekcyjne, będzie wolał zniszczyć taką rzecz i zacząć od nowa niż zhańbić siebie. Bardzo szanują tradycję i pradawne obyczaje. Ich władcy zawsze są szlachetnego pochodzenia, a ich rodowody sięgają zazwyczaj pierwszych imperiów. Słoneczne elfy zamieszkują Evermeet i Evereskę i po za tymi dwoma elfimi domostwami są raczej niespotykane. Bogate domy tych elfów zawsze mają co najmniej jedno pomieszczenie wypełnione starymi zwojami i księgami traktującymi o magii, historii i sztuce.

Słoneczne elfy mają brązowo-złotą skórę natomiast włosy mają barwę złoto-blond, miedzianą lub czarną. Ich oczy są koloru złotego lub zielonego. Ubierają się w bogate szaty ozdobione subtelnymi haftami wykonanymi złotą lub mithrilową nicią. Ubierają się w szaty koloru złota, błękitu i zieleni. Noszą często złotą biżuterię. 

Słoneczne elfy są największymi mistrzami magii wśród wszystkich podras. Większość magicznych artefaktów i monumentalnych zaklęć stworzonych przez elfy jest działem właśnie tej podrasy. Prawie wszystkie złote elfy mają w swoim życiorysie okres poświęcony studiowaniu magii i karierze czarodzieja, nawet jeśli potem skierowały się na inną ścieżkę rozwoju. Tak jak wszystkie elfy, słoneczne również są wyszkolone w walce, lecz traktują ją jako zło konieczne i rzadko poświęcają się tylko jej. Magiczne profesje mistrzów wiedzy, arcymagów i mistycznych wyznawcy są popularne wśród  tej rasy. Większość mistrzów wysokiej magii elfów wywodzi się właśnie z tej podrasy. 

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.