Elfy leśne (ang. wood elves) nazywane też miedzianymi (ang. copper elves) są najmłodszą z elfich ras i jako jedyna powstała w Faerunie, a nie przywędrowała nań z innego świata. Ich przodkami byli uchodźcy z dawnych, elfich imperiów, którzy ukrywszy się w lasach dali początek tej podrasie. Leśne elfy są spokojne i łagodne, oraz niesamowicie cierpliwie, mało co może je zadziwić. Podobnie jak elfy księżycowe rozumieją, że trzeba żyć wspólnie z innymi rasami, niemniej jednak bardzo rzadko zezwalają obcym na wędrowanie po ich dziewiczych lasach, raczej to one wychodzą z puszczy żeby rozmawiać.

Skóra leśnych elfów ma miedziany kolor, często z lekko zielonkawym odcieniem. Włosy przyjmują barwę brązu lub czerni, rzadziej blond lub kasztanowy. Oczy tych elfów najczęściej mają kolor piwny, zielony lub orzechowy. Leśne elfy mają mocniejszą budowę ciała niż inne podrasy, lecz ten sam wzrost i wdzięk. Ubierają się w proste stroje, podobnie jak elfy księżycowe, tyle że koloru ciemnozielonego lub ziemistego, pozwalające na zlanie się z otoczeniem. Niejednokrotnie na co dzień chodzą w pięknych, misternie wykonanych skórzanych zbrojach, nawet jeśli nie czują się zagrożone.

Leśne elfy wierzą, że las jest ich jedynym i prawdziwym domem, a wszelkie budowle z kamienia i cegieł w końcu zniszczeją i rozpadną się w pył ustępując miejsca puszczy. Miedziane elfy żyją w zgodzie z naturą, korzystając z tego co daje im las, jednocześnie nie niszcząc go. Nie tworzą miast, ich osady to rozległe skupiska oddalonych od siebie domostw rozsianych po rozległych puszczach. Podobnie jak w tradycyjnych elfich społecznościach, rządy sprawowane są u elfów leśnych przez radę starszych wybieraną spośród najstarszych i najmędrszych przedstawicieli społeczności, niemniej jednak ścisły związek z naturą wyniósł druidów tej rasy do roli nieformalnych przywódców i doradców z głosem których liczą się wszyscy. W przeciwieństwie do swoich przodów, zatracili oni chęć do studiowania magii wtajemniczeń, która uważana jest przez nich za sposób narzucania naturze swojej woli, a nie współpracowania z nią. Dlatego też magia objawień, w szczególności magia druidów wzrosła w społeczności leśnych elfów do roli wiodącej. Ze względu na miejsce zamieszkania większość z tych elfów ma za sobą co najmniej podstawowe przeszkolenie w profesji tropiciela, wielu zaś dodatkowo rozwija się na innych ścieżkach kariery. 

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.