Księżycowa elfa czarodziejka

Księżycowe elfy (ang. moon elves) nazywane również srebrnymi (ang. silver elves) są najliczniejszą podrasą elfów w Faerunie. Elfy te uwielbiają podróżować, mają bardziej żywiołową naturę niż inne podrasy, dzięki czemu to właśnie te elfy są najbardziej przyjaźnie nastawione do ludzi i innych ras. Ich pęd ku przygodzie sprawia, że elfy te chcą doświadczyć w swoim długim życiu jak najwięcej wrażeń i pięknych chwil. Księżycowe elfy nie są tak wyniosłe jak inne podrasy, podchodząc do życia w lżejszy sposób, co wyraźnie widać w ich codziennym życiu, podczas uroczystości oraz w radosnych pieśniach i balladach. Księżycowe elfy żyją w bardzo luźnych "osadach", na które składają się domostwa pojedynczych rodzin rozrzucone w znacznej odległości od siebie na danym terenie. Niemniej jednak cała społeczność często spotyka się razem na uroczystościach lub w chwilach kiedy demokratycznie trzeba podjąć jakąś istotną decyzję.

Elfy księżycowe mają jasna, wręcz bladą skórę, często o błękitnym zabarwieniu. Ich włosy mają bardzo często kolor srebrnobiały, czarny lub niebieski, zaś powszechne ludzkie kolory zdarzają się u nich rzadko. Oczy są szare lub zielone z licznymi, złotymi punkcikami. Preferują prosty, wiejski ubiór ozdobiony jednak indywidualnie misternymi wzorami i haftami. 

Podrasa ta obserwowała ludzi o wiele dłużej niż elfy słoneczne czy leśne, dzięki czemu wiedzą, że ludzie i inne rasy są na tyle wartościowe, że można z nimi koegzystować, a nawet uczyć się od nich w niektórych sprawach. Ich niespokojna natura i trochę mniejsze oddanie sprawą duchowym (chociaż magia stanowi ważny element ich życia) od innych podras sprawiają, że księżycowe elfy chętnie podążają ścieżką wojownika, choć równie często równocześnie uczą się innych profesji. Profesja pieśniarza klingi jest najbardziej rozpowszechniona u tej podrasy, choć inne tradycyjne ścieżki rozwoju są u nich spotykane.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.