Eladriny

Eladriny (ang. eladrins) to rasa elfów najbliżej związana z pradawną ojczyzną wszystkich elfów - Faerią. Zamieszkują oni przepiękne miasta na Planie faerie, w miejscach gdzie granica między światem materialnym a baśniowym jest bardzo cienka, przez co rasa ta jest częstym gościem na Pierwszym Planie Materialnym. Ich miasta są arcydziełami, pełnymi wież, magii i sztuki, zbudowanymi pośród naturalnie urokliwych miejsc. Tak jak wszystkie elfy, eladriny są długowieczni przez co patrzą na wydarzenia z dystansem, rozważając wydarzenia z perspektywy wielu lat i często uważają że bieżące wydarzenia nie mają dla nich większego znaczenia. Takie podejście czyni ich wyobcowanymi względem reszty ras, przez co postrzegani są jako dziwni i groźni osobnicy, a jednocześnie piękno i magiczna natura czynią ich pociągającymi. Mimo wszystko cenią oni przyjaźnie zawierane z każdą z ras i potrafią reagować prawdziwym szałem jeśli ich przyjaciele są w niebezpieczeństwie. Eladriny czczą piękno i wszystko co czynią starają się robić tak, aby efekt był jak najpiękniejszy. Najpotężniejsi z eladrinów nazywani szlachetnymi są do tego stopnia napełnieni magią Faerii, że przechodzą zmianę w inne, nieśmiertelne stworzenia często nabierając cech pór roku lub innych zjawisk natury.

Eladriny są szczupłe i nawet najbardziej masywne z ich wojowników wyglądają raczej jak atleci niż siłacze. Tak jak wszystkie elfy mają szpiczaste, długie uszy. Ich włosy są delikatne, koloru białego, srebrnego lub bladozłotego, a do tego często zapuszczają je na znaczne długości, niezależnie od płci. Kolor skóry przypomina ludzki choć znacznie powszechniejsze są jasne karnacje. Ich oczy pozbawione są źrenic i przypominają opalizujące kule o kolorze jaskrawego błękitu, fioletu lub zieleni. Tak jak u innych elfów jedynymi włosami na ciele są te rosnące na głowie. Wszyscy eladrinowie dysponują magiczną mocą pozwalającą im na teleportacje na krótkie odległości, ledwie parę metrów, lecz mogą jej użyć zawsze.

Pośród wszystkich elfów, rasa ta jest najbardziej związana z baśniową magią i naturą. Wszystkie eladriny starają się być doskonali i piękni w tym co robią, dlatego poświęcają się całkowicie ścieżce którą obrali niezależnie czy to sztuka wojskowa czy sztuka magiczna. Czarodzieje są bardzo powszechni wśród tej rasy i prawie każdy eladrin, w swoim życiu przeszedł podstawowe szkolenie magiczne. Podobnie rzecz się ma do sztuki wojskowej, co oznacza że każdy przedstawiciel tej rasy potrafi posługiwać się długim mieczem - tradycyjnym orężem elfów. Droga pieśniarza klingi jest częstym wyborem łącząc w sobie to co kochają elfy - sztukę, walkę i magię.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • Podręcznik Gracza 4.0
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.