Edycja strony
Edytor źródłowy

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
'''Ekspansjoniści''' (ang. ''Expansionists'') - była [[frakcja]], aktualnie [[sekta]], którego członkowie koncentrują się na samodoskonaleniu.
+
Ekspansjoniści (Expansionists) - była frakcja, aktualnie sekta, którego członkowie koncentrują się na samodoskonaleniu.
   
* Siedziba - kiedyś Forteca na [[Plan Pozytywnej Energii|Planie Pozytywnej Energii]]; aktualna nieznana
+
Siedziba - kiedyś Forteca na Planie Pozytywnej Energii; aktualna nieznana
* Sojusznicy - [[Bogowcy]]; [[Przeznaczeni]]
+
Sojusznicy - Bogowcy; Przeznaczeni
* Przeciwnicy - [[Grabarze]]; [[Ponuracy]]; [[Harmonium]]; [[Łaskobójcy]]
+
Przeciwnicy - Grobowcy; Ponuracy; Harmonium; Łaskobójcy
* Faktol - Vatus Timlin (uwięziony w Labiryncie; dalszy los nieznany)
+
Faktol - Vatus Timlin
   
== Filozofia ==
+
Filozofia
   
Przyjrzyj się życiu. Wszystko na świecie rośnie, rozmnaża się, rozwija i zajmuje dostępną przestrzeń. To było pierwotną motywacją nas wszystkich - przeistoczyć się z małego żołędzia w ogromny dąb. Rzecz ta nie dotyczy tylko rozmiarów i terenów - w stadzie jednostki rywalizują o pozycję przywódcy. Rozwój i poprawianie się jest celem każdej istoty. Brak postępu oznacza śmierć.
+
Przyjrzyj się życiu. Wszystko na świecie rośnie, rozmnaża się, rozwija i zajmuje dostępną przestrzeń. To było pierwotną motywacją nas wszystkich - przeistoczyć się z małego żołędzia w ogromny dąb. Rzecz ta nie dotyczy tylko rozmiarów i tereny - w stadzie jednostki rywalizują o pozycję przywódcy. Rozwój i poprawianie się jest celem każdej istoty. Brak postępu oznacza śmierć.
   
== Historia ==
+
Historia
   
Jeszcze przed [[Wielki Przewrót|Wielkim Przewrotem]] ta organizacja istniała. Przez pewien czas ekspansjoniści mieli status frakcji w Sigil, nawet była dość popularna. Rosnące wpływy oraz moce indywidualne doprowadziły do tego, że faktol zakwestionował potęgę [[Pani Bólu]], co doprowadziło go do zamknięcia w labiryncie. Frakcja pozbawiona lidera rozpadła się a większość członków zmieniło sztandar. Pozostali opuścili [[Sigil]], tracąc status frakcji. Jako sekta ma mniejsze wpływy, lecz rekrutacja nadal jest prowadzona. Nie jest znana ich aktualna siedziba a i znaleźć ich niełatwo. Niemniej nie mają żadnych ograniczeń rekrutacyjnych.
+
Jeszcze przed Wielkim Przwrotem ta Frakcja istniała. Przez pewien czas ekspansjoniści mieli status frakcji w Sigil, nawet dosć popularną. Rosnące wpływy oraz moce indywidualne doprowadziły do tego, że faktol zakwestionował potęgę Pani Bólu, co doprowadziło go do zamknięcia w labiryncie. Frakcja pozbawiona lidera rozpadła się a większość członków zmieniła sztandar. Pozostali opuścili Sigil, tracąc status frakcji. Jako sekta ma mniejsze wpływy, lecz rekrutacja nadal jest prowadzona. Nie jest znana ich aktualna siedziba a i znaleźć ich niełatwo. Niemniej nie mają żadnych ograniczeń rekrutacyjnych.
   
== Zdolności ==
+
Zdolności
   
 
Dzięki swojej obsesji na punkcie samorozwoju ekspansjoniści mogą szybciej uczyć się i zdobywać nowe umiejętności niż inni osobnicy (+5% exp). Jednak jest to też wadą - ilość i szybkość ma miejsce kosztem jakości (-2 do wszystkich testów biegłości). Dodatkowo przedstawiciele Sigil są niechętni współpracy z nimi, aby nie narazić się na gniew Pani.
 
Dzięki swojej obsesji na punkcie samorozwoju ekspansjoniści mogą szybciej uczyć się i zdobywać nowe umiejętności niż inni osobnicy (+5% exp). Jednak jest to też wadą - ilość i szybkość ma miejsce kosztem jakości (-2 do wszystkich testów biegłości). Dodatkowo przedstawiciele Sigil są niechętni współpracy z nimi, aby nie narazić się na gniew Pani.
   
== Źródła ==
+
Źródła
   
 
Well of Worlds; moduł Labirynty
 
Well of Worlds; moduł Labirynty

Należy pamiętać, że wkład na Sferopedia jest udostępniany na licencji CC-BY-SA

Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)

Szablon użyty w tym artykule: