Sferopedia
Advertisement

Witaj[]

Cześć, jestem administratorem społeczności Sferopedia! Dziękujemy Ci za edycję na stronie Oficjalne tłumaczenia nazw potworów!

Jeżeli potrzebujesz pomocy na początku przygody z Fandomem, zajrzyj na strony pomocy lub skontaktuj się bezpośrednio ze mną lub innym administratorem tej wiki. Podstawową pomoc uzyskasz również w Centrum Społeczności, gdzie możesz zajrzeć na forum i blogi.

Jeżeli mogę Ci w czymś pomóc, wyślij do mnie wiadomość.

Miłego pobytu na Sferopedia!

Merlin wszech (dyskusja) 10:01, paź 22, 2019 (UTC)

A liczysz smoka cienistego? :P

Artykuł o nim jest od dawna akceptowalnej jakości... Zawiera przynajmniej podstawowe informacje. - Tydeus 2000 (dyskusja) 17:26, paź 15, 2020 (UTC)

Drow-smoki[]

Hej, jeśli interesujesz się smokami to jest do opisania jeszcze krzyżówka z smokami: https://forgottenrealms.fandom.com/wiki/Drow-dragon https://forgottenrealms.fandom.com/wiki/Drow-dragon_(half-deep) https://forgottenrealms.fandom.com/wiki/Zar%27ithra https://forgottenrealms.fandom.com/wiki/Zekyl Merlin wszech (dyskusja) 18:04, 9 gru 2020 (UTC)

- Ano, interesuję się zarówno smokami, jak i mrocznymi elfami... To ciekawe, przyjrzę się temu tematowi! (Nie wiem, czy napiszę o nim coś na Sferopedii, ale z pewnością będę miał co czytać.) - Tydeus 2000 (dyskusja) 21:14, 9 gru 2020 (UTC)

Rozwój wikii[]

Hej, piszę tutaj ponieważ obecnie jesteś najaktywniejszy - może ustalmy wspólnie na czym obecnie się skupić? może wyjdzie lepiej niż ciągły miszmaszMerlin wszech (dyskusja) 11:10, 5 kwi 2021 (UTC)

  • Jeśli chodzi o moją działalność... Tak naprawdę, traktuję aktywność tutaj jako formę rozrywki, bez konkretnego celu. Zasadniczo zajmuję się różnymi potworami (patrz: lista na moim profilu). Jedyne uporządkowane plany jakie miałem to uzupełnienie artykułów o wszystkich przedwiecznych złych z książki "Elder Evils", oraz o smoczym panteonie. Myślałem też o wyczerpaniu tematów smoków klejnotowych. Na dłuższą metę zajmuję się jednak tym co mi wpadnie w oko. A czy masz jakieś propozycje?- Tydeus 2000 (dyskusja) 11:24, 5 kwi 2021 (UTC)
  • Myślałem że skupiasz się na smokach i można by było to jakoś połączyć np. jeszcze z klasami prestiżowymi, czarami, materiałami, przedmiotami itp. chociaż jest tego naprawdę masa - sam ostatnio rozważałem postawienie wszystkiego na Critical Role - na angielskiej wikii jest w miare mało artykułów https://criticalrole.fandom.com/wiki/Critical_Role_Wiki do tego sporo offtopowych chociaż mam problem z niektórymi tłumaczeniami i czasami są to długie teksty. W każdym razie przydała by się jakaś specjalizacja, by zainteresowani jakimś tematem nie mieli przypadkiem niedosytuMerlin wszech (dyskusja) 11:35, 5 kwi 2021 (UTC)
  • Faktycznie, smoki to jeden z moich ulubionych tematów, któremu często się przyglądam. Nie oglądam Critical Role (i trochę się gubię w fabule 5e), ale gdyby zaszła potrzeba, można tam przenieść niektóre artykuły - np. o smokach. Tylko czy jest polska wersja tej wiki? Bo jeśli nie, to trzeba by tłumaczyć przenoszony materiał. A tłumaczenie czegoś dwa razy jest trochę bezsensowne. - Tydeus 2000 (dyskusja) 12:14, 5 kwi 2021 (UTC)
  • Właśnie tutaj chciałem wrzucać jak najwięcej z Critical Role wiki bo wiele tematów stale się tam powtarza, nie ma polskich wersji... chociaż przypomniałem sobie właśnie że przynajmniej pojedyncze steamy powinny być z polskimi podpisami, może stamtąd też się da coś wyciągnąć (?)Merlin wszech (dyskusja) 12:22, 5 kwi 2021 (UTC)
  • Czyli chcesz tłumaczyć na polski materiały z Critical Role wiki, żeby wrzucać je na sferopedię? Pomysł niezły, tylko czy Critical Role odwołuje się do różnych źródeł D&D? Czy też stanowi osobną interpretację? Bo wrzucanie informacji z pojedynczego settingu jest wg. mnie trochę chaotyczne (o ile nie zawierają one kluczowej wiedzy do zrozumienia danego świata). - Tydeus 2000 (dyskusja) 18:44, 5 kwi 2021 (UTC)
  • Właśnie większość podstawy już jest bo opiera się to na podręcznikach źródłowych + jeszcze chciałem popularniejsze artykuły. Co do smoków to znalazłem nawet przegapione wojenne smoczysko do edycji 3.5 tylko nie wiem czy starczy mi ochoty się tego trzymać, już w sumie jest sporo o smokachMerlin wszech (dyskusja) 18:56, 5 kwi 2021 (UTC)
  • Skoro tak... Gdybyś znalazł coś ciekawego, to nie mam nic przeciwko wrzucaniu. Chociaż przydało by się zacząć od podstaw (jak opisanie świata, fabuły czy organizacji). Jak mówiłem, sam się nie interesuję Critical Role, więc póki co wolę się nie zajmować tym tematem. - Tydeus 2000 (dyskusja) 08:20, 6 kwi 2021 (UTC)

Jaszczury[]

W Serpent Kingdoms lizards to jaszczurki - obejmują zwierzęta, nie humanoidów

0cb40161-ef4c-4fc5-bd36-e68868959be4 Merlin wszech (dyskusja) 09:02, 25 kwi 2021 (UTC)

  • Hm, czyli kategorię "jaszczury" należy przerobić na "Łuskowate ludy" i dodać do niej kilka gatunków (jak koboldy). - Tydeus 2000 (dyskusja) 10:02, 25 kwi 2021 (UTC)

Domena Scalykind to po polsku Łuskowate, tylko wtedy Scaled Ones to Łuskowaci? Z resztą Scalykind masz podane jako istoty z tej listy + wszystkie z podtypem gad co trochę komplikuje. Sam dla uproszczenia wrzuciłem wszystko w łuskowate, chociaż o tych gadach w scalykind szczerze mówiąc dopiero teraz doczytałem - tak można poszerzyć kategoryzowanie nawet poza listę z SKMerlin wszech (dyskusja) 14:12, 25 kwi 2021 (UTC)

  • Zasadniczo, właśnie to miałem na myśli z kategorią "Jaszczury" - tylko poszalałem z nadawaniem takiej nazwy. Czyli najlepiej będzie zmienić nazwę kategorii, a potem uzupełnić ją. Rób jak uważasz. - Tydeus 2000 (dyskusja) 17:35, 26 kwi 2021 (UTC)
Advertisement