FANDOM

Pytania o wiki Edytuj

 • mam poważny problem, bo przy potwierdzaniu rejestracji kliknąłem zły link, tzn. anulujący! Ale ja chcę potwierdzić! Coś się złego stanie?
  • Nic się nie stanie. Spróbuj zalogować się jeszcze raz i już. (;SFERY-Lunar 13:49, gru 14, 2010 (UTC)

Pytania o Planescape Edytuj

 • Nie wiedziałem gdzie to napisać, więc w razie czego proszę o wybaczenie. Otóż chciałbym poinformować, że ja i reszta ekipy fanów Planescape zabierzemy się za tłumaczenie brakujących frakcji z PSCS - Stronnictwa Doznań, Skurlobójców, Pierścieniodawców i Straży Zagłady. Informuję, by nie doszło do sytuacji, w której któraś ze stron tłumaczy coś już przetłumaczonego... ~~Zu
 • Ave Lunarze, prawdopodobnie nie znasz mej osoby, wię się pokrótce przedstawię - Zwą mnie Mitabrin, jestem osobą, która od pewnego czasu interesuje się multiwersum Planescape, przy czym najbardziej mnie ciekawią modrony... A co tam! Mam bzika na ich punkicie, są takie ładne, takie fajne, takie... po prostu Bardzo je lubię... W każdym razie czytając tutejszy temat o modronach zauważyłem jedną rzecz - Mianowicie nie ma obrazka zawierającego Tercjana. Otóż posiadam w swych zbiorach wizerunek tej zacnej odmiany modrona i chciałbym go zamieścić w artykule (czy jak to się te strony w wikiach nazywają...). Z racji tego, że jestem w tutejszych stronach nowy i nie znam lokalmych zwyczajów, to pytam się ciebie (gdyż chyba jesteś tutaj swoistym gospodarzem) czy dostałbym na to pozowlenie i czy przedtem chciałbyś zobaczyć owy wizerunek. Pozdrawiam Mitabrin 21:42, lut 17, 2010 (UTC)
 • Przy mykonidzie nie dodawałem kategorii "rasy ludzkie", bo mi samemu to do nich nie pasuje - rośliny są natomiast jednym z podręcznikowych typów, więc dlatego go dodałem - rozumiem jednak że na razie "roślin" jest niewiele i można było z tym poczekać. Dużo piszę ponieważ to chyba pierwsze tak rozległe źródło do D&D, a na dodatek nie ma w nim ograniczeń systemowych, przez co pomysłów na udoskonalenia jest mnóstwo. Dziwi mnie tylko brak podstawowych artykułów takich jak np.łupieżca umysłów, bo skoro już poświęcono czas gith, to o illithidach też powinno coś być.

Muszę przyznać że nie mam obecnie przy sobie żadnych podręczników - tylko internet i własne zapiski, mam za to np. spis wszystkich podręcznikowych potworów, z których najciekawsze podałem w propozycjach tematów.

 • Mam takie pytanie, tak sobie przeglądałem strony na naszej encyklopedii i znalazłem Plan żywiołu Drewna, którego źródło to jedynie Planewalker. Mam takie pytanie, czy mógłbym stworzyć stronę o tym planie żywioły, parażywiołu i pseudożywiołów jako mój projekt autorski, posiłkując się jedynie informacjami z Ksiegi Planów?
  • Wporzo ;) Plan Żywiołu Drewna pochodzi z Księg Planów (Manual of the Planes) tak notabene, więc jest kanoniczny, tak jak i spotkane w nim istoty. Podobnie zresztą jak Plan Snów, Plan Czasu i tym podobne cuda nie widy.. Oczywiście jego położenia należałoby się spodziewać gdzieś w Eterycznym (z możliwymi ewentualnymi połączeniami z resztą planów wewnętrznych). Nie jest on jednak podstawowym planem wewnętrznym (tych jest 18) a jednym z przyłączonych do nich pobocznych (jak półplan elektromagnetyzmu, czy hipotetyczne wypaczone wersje ravenloftu etc.). Oczywiście materiały autorskie/niekanoniczne powinny być oznaczone szablonem tak jak np. Naddoskonały Automat SFERY-Lunar 15:10, lip 28, 2011 (UTC)
 • Czy mógłbyś dodać do strony głównej kategorię [[kategoria:strona główna]], ułatwiłoby to dostęp do stron z danej kategorii wielu czytelnikom? Pozdrawiam i z góry dziękuję Eldred20 21:45, lis 18, 2011 (UTC)
 • Jeszcze jedna sprawa: Czy mógłbyś usunąć stronę kategorii Kategoria:Plany_Wyższe, ponieważ taka już istnieje, tylko z inną wielkością liter, co powoduje mały zamęt?. Eldred20 14:27, lis 20, 2011 (UTC)
 • Hej Lunar, mam kolejne pytanko. Czy poprawne jest tłumaczenie M'inder's Guild jako Gildia Mindera? Czy to nie jest przypadkiem od słowa mind (uważać, dbać, pilnować)? W pewnym sensie (przewrotnym, a jakże) oddawałoby to sens tej najemniczej instytucji. Nie chemy przecież, poprzez nieuwagę, wykreować osoby o imieniu 'Minder', czyż nie? Roen Ashin 19:07, cze 11, 2012 (UTC)
  • Hm, serio ktoś tak już przetłumaczył? Minders' Guild to gildia Skurlobójców i innych zbójów się do nich przyłączyli, działający jako najemnicy itepeł. Pochodzi od słowa z kminy, gdzie Minder to ochroniarz. Tutaj jest wyjęty ze słowniczka Tormenta i Minder to Opiekun :) Gildia Opiekunów ma zatem teraz inny wydźwięk, "opiekunowie" pobierający "opłaty" za "ochronę" ;) i w istocie frakcje zachowywały się sekciarsko lub mafijnie SFERY-Lunar 21:22, cze 11, 2012 (UTC)
  • Si, ktoś już grzebał przede mną w tych artykułach z PSCS. Będę musiał obczaić cały artykuł, w poszukiwaniu podobnych niedociągnięć. Dzięki. Roen Ashin 17:21, cze 12, 2012 (UTC)
 • Przetłumacz mi tu proszę planar-minded. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to obieżysfer, ale obieżysfer to przecież Planewalker. Jestem w kropce :/
  • Hm, pomyślmy. To zależy w sumie od zdania, kontekstu, bo termin brzmi raczej jako stworzony doraźnie do kminy (o ile z niej pochodzi) niż taki co się zapisał na stałe w słowniczku. Na pewno nie będzie to obieżysfer. Wszystkie końcówki -minded dotyczą ukierunkowania umysłu danej osoby (np. absent-minded to roztargniony, career-minded to osoba nastawiona na karierę etc.). Planar-minded oznaczałoby osobę, która narodziła się albo tak długo spędziła czas na sferach, że myśli już kategoriami i etyką wieloświata niż tą charakterystyczną dla pańszczyźnianego chłopa z planu materialnego ;) (prawie jak "You're now thinking with portals" ;p) Jeśli taki kontekst to pomyślmy. Domyślnie plano-myślny, plano-myślący brzmi jak większość tłumaczeń typu 'sferotknięty' ;D A w j. polskim tak naprawdę nie ma konkretnego tłumaczenia na przytoczone wyżej career-minded (co najwyżej karierowicz jako rzeczownik). Pozostawiam swój wywód i propozycje do Twojego rozważenia :) --SFERY-Lunar 16:12, cze 17, 2012 (UTC)
  • Znaczenie znałem, nie jestem przecież pierwszak. Liczyłem tylko na to, że masz gdzieś w zanadrzu jakiś zgrabny rzeczownik, który by to wyrażał. No trudno, trzeba będzie opisowo. Albo plano-myślący. Cóż, zobaczy się. Jeszcze jedna sprawka - gdzieś tam w dyskusjach doszukałem się krytyki zawierania w tekstach informacji dotyczących mechaniki. PSCS też to się dotyczy? Roen Ashin 16:57, cze 20, 2012 (UTC)
  • No z reguły mechanika jakoś tak źle wygląda, a jej zawieranie wymusiłoby straszny pedantyzm i hiperdokładność i encyklopedyczną sumienność godną geodety, zawierania masy informacji wg. ustalonych szablonów itp. Wciąż nie rozkminiłem tego zagadnienia, które pochłonęłoby zbyt wiele pracy i myślę, że mechanika jest rzeczą, którą każdy gracz, fan, mistrz gry sobie już dorwie po źródłach, my zaś jesteśmy od opowiedzenia z dokładnością bogatego świata :) A co do PSCS - to zupełnie inna broszka, bo to inny projekt (przeniesiony po prostu na wiki jako lepsze i trwalsze medium) i mechanika jak najbardziej jest istotną jego częścią, bo to projekt czysto tłumaczeniowy, który (mam nadzieję), uda nam się doprowadzić do końca nim nastanie szósta edycja D&D ;D SFERY-Lunar 17:31, cze 20, 2012 (UTC)
  • Kiedy ma to nastać?
  • Zintensyfikowane zespołowe prace nad PSCS umarły. Wydanie każdej nowej części wymaga całkowitego spolszczenia (oraz osób od korekcji), jakiegoś grafika i kogoś do sklejenia pdfa. Na to, na chwilę obecną, chętnych zbytnio do współpracy nie ma :) Wsparcie z poltera żadne. Każdy PSCS był wydany z męką, naprawdę drobnym nakładem sił. Sytuacja była o wiele cięższa niż Sferopedii SFERY-Lunar 17:02, cze 21, 2012 (UTC)
  • Miałem na myśli szóstą edycję :D Precz z Twoimi ponurymi wizjami.

Już zaraz piąta, więc niewiele brakuje :P--Merlin wszech 13:59, cze 22, 2012 (UTC)

Jest tu jakaś opcja przejścia do nowej linii? Wciskają enter robi się akapit, zostawiając wers przerwy. Cholera mnie strzela, gdy próbuję uformować artykuł jakoś przejrzyście ... Roen Ashin 12:18, cze 24, 2012 (UTC)

 • Niebardzo rozumiem problem. Ja to i tak pracuje w trybie źródłowym ;) Można robić na tym nowym trybie wcięcia w tekście, można robić odstępy. Akurat między dwoma różnymi akapitami wiki robi taki szerszy odstęp, ale jakoś nigdy mi to nie przeszkadzało. Albo nie rozumiem problemu ;s :D SFERY-Lunar 20:18, cze 24, 2012 (UTC)
 • To inaczej. Rozwiązaniem mojego problemu było by wciskanie spacji tak długo, aż kursor znajdzie się w nowej linijce. Ale bądźmy poważni, ja chcę robić to jednym klawiszem, bez tworzenia tego 'szerszego odstępu'.
 • Tak to chyba nie ma, ale wiesz co, spróbuj zapytać Tora, on jest jednym ze współtwórców mechanizmów nowego silnika wiki. Dbali o to by była przyjemniejsza, optymalniejsza. To jego gadu 4036564 SFERY-Lunar 20:11, cze 25, 2012 (UTC)
 • Dobra, pogadam z nim. I jeszcze jedno. Rzućcie mi link do całej kategorii tłumaczeń pscs3 (albo nie ma, albo mi umyka...) Ogarnąłbym wtedy cały temat.
 • Kurcze, wygląda na to że nie było zrobionej takiej kategorii. Takie wyszukiwanie to jedyne co mogę zaproponować: http://sfery.wikia.com/wiki/Specjalna:Szukaj?ns0=1&ns500=1&ns502=1&search=PSCS3&fulltext=Search miło będzie jeśli ktoś ogarnie nawet i to :) SFERY-Lunar (dyskusja) 11:21, lip 14, 2012 (UTC)
 • Kiedyś były tu takie ładne kategorie, jak na wikipedii. Nawet podział na przetłumaczone/w trakcie/nieprzetłumaczone był. Ale cóż,a to tylko wygoda :P Będę się za to powoli zabierał.

Tor zupełnie mnie olał -.- Spróbuję sam w tym pogrzebać. Tymczasem wyślij mi proszę *.pdf z PSCS1. Roen Ashin (dyskusja) 17:07, lip 29, 2012 (UTC)

Błąd na głównejEdytuj

Na głównej stronie popełniłeś błąd. "Torment: Tides of Numenera" nie jest amatorskim projektem, ale profesjonalnym - robi to inXile, studio które powstało po śmierci BlackIsle. Nie jest kontynuacją PS:Torment, ale duchowym następcą. A za trzy dni nie będzie wydanie gry, tylko koniec zbiórki na kickstarterze. Jedynym elementem fanowskim na chwilę obecną są pieniądze - gra będzie w wielkiej mierze sfinansowana przez zbiórkę od fanów (pojedyncze osoby z branży dały w sumie chyba 50k$, zatem jak na produkcję gry niewiele; dla porównania fani w sumie zebrali do teraz 3,433,723$). Przewidywany czas premiery to jest dopiero przyszły rok.

Po więcej informacji wysyłam tutaj http://tormentrpg.tumblr.com/ (po angielsku) oraz tutaj http://planescape.phx.pl (po polsku).Machal1 (dyskusja) 12:03, kwi 3, 2013 (UTC)

 • Sponio :) wiedziałem, że znajdzie się ktoś bardziej zaangażowany w temacie. W istocie kickstarter daje szanse developerom dużym i małym. Nie wiedizałem, że to "kolejne studio ludzi post-BlackIsle", bo już całkiem sporo takich studiów spadkobierców było ;) A że za rok - well, och ;<SFERY-Lunar (dyskusja) 22:58, kwi 5, 2013 (UTC)

Potrzebujesz pomocy?! Edytuj

Witaj. Akurat jestem z centrum społeczności. I potrzebujesz ponoć pomocy. To melduję się ja Rasowypoznaniak (dyskusja) 21:25, maj 27, 2013 (UTC)

 • Witam. W jaki sposób oferujesz swoją pomoc Rasowypoznaniaku? :)SFERY-Lunar (dyskusja) 22:48, maj 28, 2013 (UTC)

Propozycja newsaEdytuj

Jeden z twórców dawnego Dark Suna (Tim Brown) wraz z artystą współpracującym z dawnym teamem DS (Brom) widząc ile złego (dla świata) zrobiła reaktywacja DS na 4 edycję DnD podjęli działanie stworzenia "duchowego następcy Dark Suna". Tutaj strona [[1]] Wprawdzie ogłosili to i zaczęli pracować miesiąc temu i niewiele na razie jest, ale może to kogoś zainteresuje. Machal1 (dyskusja) 10:40, lip 25, 2013 (UTC)

 • Cóż. Pozostało się pogodzić z faktem, że wątki sci-fi niezbyt dobrze przyjmują się w D&D. Podobnie było z sagą Might&Magic. Mało kto akceptował kontynenty jako statki kosmiczne, czy bogów jako roboty, cyborgi w grach, które uważano za sztandarowy przykład fantastyki. Stąd zmieniano światy totalnie by to usunąć.. W Dark Sunie usunięto zatem niziołki i ich ekotechnologię, a zamieniono na starcia tytanów na poły mitologii greckiej. Efekt inny, nie tyle słaby co dość wtórny. Przy takich dziełach jak Might & Magic, Diuna czy Arcanum można śmiało stwierdzić, że ilość "s-f" w Dark Sun jest malutka (o wiele mniejsza niż się trafi w Spelljammerze). Albo też może wszystko wynikać z niewiedzy.. Się rozgadałem :s Myślę, że to nie zasługuje na newsa, a raczej na wzmiankę w artykule o Dark Sun odnos 2 i 4 edycji.--SFERY-Lunar (dyskusja) 21:46, lip 31, 2013 (UTC)

Design Edytuj

Witaj.

Piszę do Ciebie, bo swego czasu często korzystałem ze Sferopedii, a gdy po latach znów tu wchodzę widzę, że zmieniło się tutaj niewiele. Wiki wygląda raczej przestarzale i nieefektownie (nie mówiąc już o tym, że gdyby nie logo nie byłoby widać, że to wiki o Planescape), a układ strony głównej jest... no, sam chyba widzisz, że brzydki. 

Wychodzę więc z propozycją, by zrobić dla Sferopedii nową skórkę, zrobić nowoczesny i elegancki design pasujący do tematyki. Przy okazji - kiedyś robiłem już tutaj logo. :) Zrobiłem już całkiem sporo skórek dla innych wiki, łącznie z moją "macierzystą" GothicPedią, a ostatnio 

Jeśli chciałbyś, bym i tutaj popracował - daj znać.

RuthlessChimpanzee (dyskusjawkład) 08:24, sie 8, 2013 (UTC)

PS Możesz mnie kojarzyć jako MarkosBoss - zmieniłem nick na Wikia.

Hej, witam, szczęść Boże, dzień dobry wieczór, szalom alejkum ;) Poznaję kolegę :) Przyznaję, że wiki zmienia się powoli, a graficzny wygląd to po części moja nieudolność w dostosowaniu się do nowego skryptu wiki oraz kopiowaniu styli + zerżnięciu ramek z oficjalnej wikipedii. Miałem pewną wizję estetycznego i funkcjonalnego wyglądu, lecz gdzieś mi on uciekł. Nigdy nie jestem do końca zadowolony z większości szablonów jakie tutaj tworzymy :) Jak najbardziej mile powitam wszelką dobrowolną rękę zdolnego człeka, który zna się na skrypceniu i ma dryg do estetyki :) Pozostawiam wolną rękę do pracowania nad szablonem na wiki. Myślę, że powinniśmy wówczas założyć jakiś temat np. na prywatnym blogu (np. Twoim koncie) i poprowadzić dyskusję w komentarzach, czy w jakimkolwiek innym miejscu. Uważam, że nowa szata graficzna to wyjątkowo ważna sprawa i chciałbym, żeby ludzie którzy włożyli swój trud w dokształcanie szablonów, wyglądu stron itp. mieli wpływ na wygląd. Osobiście bowiem widzę rozbieżność w kierunkach jakie chcemy podjąć. Czy szablon powinien pozostać w barwach grafitu i czerwieni, kojarząc się nieustannie z Tormentem i czarcimi planami i wojną krwi jako główną tematyką PS'a (co jest bzdurką lekko). Oczywiście nie sądzę byśmy chcieli zmieniać szatę na jasną poprzez negatyw, to jednak tło powinno pozostać w miarę nie-czarne by nie męczyło oczu (stąd grafit). Chyba, że jakiś efekt o białym tle nas powali ;) Niekoniecznie jak tutaj, ale hm... Planescape albo powinno mieć barwy całego D&D albo PS'a czyli akwarelowo, pastelowo blade i surrealistyczne. No właśnie. To są już konkrety i dyskusje ;) --SFERY-Lunar (dyskusja) 22:00, sie 9, 2013 (UTC)
No to zrobione. Możesz jakoś uwidocznić wpis na blogu, który utworzyłem. Ewentualnie, jeśli np. "pożyczysz" mi na czas pracy nad wyglądem i funkcjonowaniem wiki uprawnienia administratora (potem i tak mi się przydadzą do edytowania stron MediaWiki i zabezpieczonych szablonów), mógłbym spróbować taką notkę jak choćby ta mówiąca o zdobyciu odznaki, ale z linkiem właśnie do tego bloga, by żaden z użytkowników tego nie przegapił i miał okazję na wypowiedzenie się.
Przy okazji - nie myślałeś o zastąpieniu stron dyskusji Tablicą Wiadomości?
RuthlessChimpanzee (dyskusjawkład) 11:17, sie 10, 2013 (UTC)
Kurcze, dużo do wyjaśniania czuję :) Spoko, bezproblemowo mogę przekazać uprawnienia. Chris pewnie nie będzie miał nic przeciwko. Mimo to chciałbym pogadać np. na gadu (moje jest zamieszczone tu). :)--SFERY-Lunar (dyskusja) 21:40, sie 13, 2013 (UTC)


Strona główna Edytuj

 • Proszę o przejrzenie i usunięcie stron "do usunięcia". Poza tym przynajmniej raz na rok wypadało by uaktualnić stronę główną. Tides of Numenera nie jest powiązane z Planescape, więc umieszczenie tam wzmianki o tej grze było błędne.--Merlin wszech (dyskusja) 11:46, sty 14, 2014 (UTC)
 • Już dawno przydałby się jakiś opiekun strony głównej ^^ W zasadzie nie jest to jakiś priorytet + informacja prowokowała, ale faktycznie można zaprezentować jakieś ciekawe i grubsze artykuły, które są skończone. Czekam na propozycje, grafiki i ciekawostki, które należałoby wytłuszczyć na głównej to w jeden wieczór można opracować :) Do usunięcia przejrzę. --SFERY-Lunar (dyskusja) 16:38, sty 14, 2014 (UTC)
 • Proponuję dać na starcie medal wszystkim porządnym artykułom z poltera (a jest tego sporo). Przydało by się coś wymyślić tematycznie - np. Nieumarłych, określony plan, smoki. Przy edycji 3.5 pojawiło się też naprawdę sporo cytatów do wykorzystania--Merlin wszech (dyskusja) 10:13, sty 22, 2014 (UTC)
 • Hm, po mału, po mału, bo 3 różne rzeczy walisz ^^:
  • Artykuły z poltera to są które? :s Mamy takie? :S ;s <zakłopotany> Well, skoro są medalogodne to autor powinien wiedzieć, to raz. Potrzebny jest do nich szablonik czy wystarczy w Źródłach?
  • Dwa.. ssiemy polterowe artykuły bez wiedzy i odnośników? Jedyny art. który rzeczywiście chciałbym podkraść to opisy bogów np. Cegilune, bardzo ciekawie zrobione, czyli element tzw. konwersji na 3 ed + przy okazji j. polski :) Cytaty jak najbardziej można dodawać gdy się ktoś czuje na siłach :s Ja może stworzę hasło zbierające cytaty z podręczników - tzn. pojedyncze hasło - a umieszczanie ich w podhasłach do skryptu na stroniegłównej to będzie inna zabawa. Przede wszystkim nie wykorzystaliśmy podręczników Planescape ;) I w sumie sferocytat ma prawo ewoluować, jeśli mamy ciekawe cytaty z DL, AQ, FR, GH, KT, RL itp. :>
  • Trzy.. co wymyślić tematycznie?  Mamy aż taki nadmiar medalogodnych artykułów, że trzeba dawać medale w kategoriach? :) W sumie... Pierwsze nasuwające mi się kategorie to: Plan, Stworzenia/Potwory, Bóstwo, + można jeszcze coś wymyślić. I wtedy można też zrobić "hall of fame" (hasło zbierające medalogodne artykuły wedle kategorii), gdy się kliknie na symbol nad ramką o artykule na medal.SFERY-Lunar (dyskusja) 12:36, sty 22, 2014 (UTC)

Pomoc na wiki Edytuj

Cześć Lunar,

Jako helperzy odwiedzamy często różne wiki i pytamy się, czy nie potrzebna jest czasem pomoc na nich. :)

Tym razem trafiłem do was, także czy potrzebujecie z czymś pomocy? Na przykład z obsługą bota, projektowaniem wiki lub może macie jakieś pytania? Z chęcią pomogę ze wszystkim z czym macie problem. 14:30, lis 29, 2014 (UTC)

 • Witam uprzejmie. :) Miło mi, że Sferopedia wzbudziła zainteresowanie, chęć niesienia pomocy. Jesteśmy świeżo po udzieleniu graficznej pomocy przez Wedkarskiego z polskiego Centrum Społeczności wikia. (Wątek pomocy tutaj) Obecnie poza ideami, których nie udało się w tym wątku może w pełni zrealizować, to nie jest odczuwana jakaś specjalna potrzeba administracyjna śród współsferopedystów ;) . Niemniej jednak myślę, że warto założyć osobną notkę na blogu, tak by każdy miał możliwość wyrażenia tam własnego zdania, opinii, prośby. :) Ja sam po prostu nie jestem w stanie nic z głowy teraz wyciągnąć za prośby, gdyż będąc zawalony musiałem się wycofać ze Sferopedii po wakacjach ;) --SFERY-Lunar (dyskusja) 10:05, lis 30, 2014 (UTC)

Hej,

Nadeszła kolejna edycja powyższego projektu, ale z okazji, że blogi nie mają opcji wyróżnienia jak forum to wysyłam Ci ręczne powiadomienie ;)

Blog: Pomoc na wiki

Nanaki @fandom 16:45, lis 3, 2015 (UTC)


Zedytowałem fajny opis Dolgrue zobaczcie czy taki wam odpowiada.

ManagedFaun2041 (dyskusja) 19:18, lut 19, 2016 (UTC)ManagedFaun2041

Myślę, że warto by uzupełnić artykuł o Gargauth'cie. Znalazłam na angielskiej wiki[[2]]więcej informacji na jego temat, ale nie umiem ich przetłumaczyć jak należy. Pozdrawiam

Witam

Nie wiem, do kogo powinnam się z tym zwrócić, dlatego pomyślałam, że napiszę o tym tutaj.

Czy dałoby się dopisać więcej informacji o Graz'ztcie? I o Iggwilv? Na angielskiej wiki znajdują się ich bardziej szczególowe opisy, które warto by zamieścić na Sferopedii. Zajęłabym się tym sama, ale angielski niestety nie jest moją mocną stroną i obawiam się, że mogłabym niechcący coś przekręcić.

Pozdrawiam serdecznie,

Mfalme Lioness

Forgotten Realms wiki przedstawia wszystko z perspektywy Faerunu, warto to brać pod uwagę - wszystko jest też trochę wymieszane np. z kontrowersyjną 4 edycją, więc nie wiem czy warto przepisywać. Jeśli dołożycie swoją cegiełkę/będzie wyraźna potrzeba to być może inni będą bardziej zachęceni--Merlin wszech (dyskusja) 11:26, sty 17, 2019 (UTC)

Dlaczego usunąłeś artykuł Mapa Podmroku??????????--Merlin wszech (dyskusja) 17:34, kwi 29, 2020 (UTC)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.