Sferopedia
Advertisement

Witaj[]

Witaj na Sferopedia. Dzięki za edycję w artykule Panteony sumeryjski i babiloński.

Zostaw wiadomość na mojej stronie dyskusji, gdyby potrzebna była Ci jakakolwiek pomoc. -- SFERY-Lunar (dyskusja) 10:44, lis 24, 2012


Dzięki za szybką reakcję w sprawie artykułów do usunięcia. PozdrawiamChristoff (dyskusja) 14:49, kwi 29, 2013 (UTC)

Scenariusze[]

W sumie opisuję kolejny scenariusz ze spojlerami. Poza przygodami maztickimi to na pewno moim było też Bastion Straconych Dusz (przygoda) a innych nie kojarzę na teraz, może było może nie. I teraz takie pytanie na szybko - czy forma, w jakiej piszę, jest poprawna, dopuszczalna, czy macie jakieś uwagi? Bo w przygodach jest dużo lore, a część jego lepiej się rozumie jak przejdę wedle scenariusza. A gdy sobie rozpisuję, to szkoda by nie wprowadzić informacji do artykułów. Z drugiej strony - jeżeli źle rozpiszę, za wiele lub w formie kiepsko-alternatywnej czy coś, to będzie jednak bardziej szkodliwe niż pomocne. No to w takim razie tylko opinie, sugestie, oceny itd. bym poprosił. 20:02, 17 maj 2022 (UTC)Machal1 (dyskusja)

Akurat możesz sprawdzić swój wkład https://sfery.fandom.com/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/Machal1?dir=prev&offset=20220411103051&limit=500&target=Machal1 jakiś ogólny opis na pewno będzie przydatny jak tu https://forgottenrealms.fandom.com/wiki/City_of_the_Spider_Queen ale generalnie uważam że powinniśmy się skupić na materiałach które pojawiają się w przygodzie a nie samym scenariuszu i analizie jak np. dane wydarzenia mogły ostatecznie przebiegaćMerlin wszech (dyskusja) 19:22, 18 maj 2022 (UTC)

Maztika a Elder Evils[]

Jeśli interesujesz się Maztiką, to może cię zainteresować ciekawostka, że Kyuss z Elder Evils w faeruńskim wydaniu ma swoją wyspę właśnie w Maztice. Chociaż to pewnie nie pojawiło się w innym źródle, ale może być warte wzmianki w którymś z artykułów. - Tydeus 2000 (dyskusja) 14:53, 22 maj 2022 (UTC)

  • Jak przyjrzałem to dokładnie na Bezkresnym Morzu, bliżej Maztiki niż Faerunu. Ale na razie nie będę tego ruszał (by poskakać czy i w innych źródłach coś jest rozbudowywane), bo chciałbym skupić się na razie na tematach kulturowych, politycznych itp. w Zapomnianych Krainach. A tych jednak nieco brakuje na naszej sferopedii ;) Mimo wszystko to szkoda, że wizardsi mając i H'Calosa (Gwiezdnego Robaka) i w pobliżu robaczego pradawnego złego, nie połączyli wątków tylko wyrzucili Maztikę w kosmos. Podobnie i z innymi ciekawymi regionami i kulturami, co naprawdę sprymitywizowało Zapomniane Krainy. A z innymi dawnymi settingami ponoć nie lepiej. Chyba bardziej wolą bawić się w jakieś furry-friendly settingi niż rozwijać klasyczną historię w sposób racjonalny. A szkoda... 16:16, 23 maj 2022 (UTC)Machal1 (dyskusja)
Advertisement