FANDOM

 • Nie wiem skąd się wziąłeś Christoff, ale jestem ja (i nie tylko ja) bardzo zachwycony twoim wkładem w Sferopedię. :) Dziękuję za udział w projekcie, a expose swoich prac znajdziesz na stronie głównej (przygotował opiekun strony głównej, Kristoff). Twoje zaangażowanie naprawdę poprawia mi humor i sprawia, że sam mam ochotę tworzyć. Dziękuję --SFERY-Lunar 16:03, 27 lip 2009 (UTC)
 • Dziękuję za miłe słowa :) Jestem po prostu człowiekiem, którego praca stwarza pewną ilość czasu, który trzeba sobie zagospodarować a lubię Planescape :) Mam zamiar stopniowo uzupełniać artykuły idąc kolejno wydanymi podręcznikami. Monstrous Compendium Appendix I praktycznie skończyłem, teraz powoli będę pracował nad drugoedycyjnym Campaign Setting. Mam jedno pytanie. Czy po zakończeniu projektu tłumaczeń artykuły z nim związane pozostaną na Sferopedii? Wiem, że nie mogą być całkowicie zintegrowane, zastanawiam się więc czy nie napisać na własną rękę tych najistotniejszych (rasy, frakcje)? Proszę o sugestie :) - Christoff
 • Widzisz Christoffie. Z projektem tłumaczeń jest taka sprawa, że był oddzielnym projektem od Sferopedii. W dodatku nie ja nim kierowałem, toteż to czy praca posuwała się naprzód - zależało tak naprawdę od obecności Hilsima, który wszystko sklejał (bodajżę obowiązki przekazał Kristoffowi albo komuś, choć sam nie wiem jak to wygląda teraz) i ptorzebował też grafików. Grafików się niestety nie doczekał, a i sam zniknął, czasem się pojawiają. Generalnie to co powstało z tłumaczeń - warto przerzucić z forum Sfer, o ile nie zostało jeszcze przerzucone, okraszając wszystko ramką, informacją. Niestety co z PSCS PL dalej? Nie mam pojęcia. Chętnie bym potłumaczył teksty, ale nie w tekstach był problem, z tego co mnie wiadomo. Ze Sferopedii nie zniknie PSCS, przynajmniej dopóki obecny stan rzeczy trwa. Tutaj przetrwało właściwie wszystko co zapomniane było od lat :) Frakcje i rasy to istotny temat, a wciąż nieopisany. Warto go encyklopedyjnie opisać, choć niewątpliwie hasło jak elf będzie trudnym multi-źródłowym zadaniem, niż jakiś genasi. Frakcje trzeba opisać zdecydowanie! W niektórych zrobiłem zaczątki podtytułów jak miałoby to wyglądać (opis planu, siedziby, faktola, filozofii, ważnych postaci, historii.. etc.) acz nigdy się za to w pełni nie zabrałem. Służy tutaj najlepiej Planescape Campaign Setting główny oraz Faktol Manifesto. Dla przyszłych losów frakcji oraz nowych frakcji w ramach 3 edycji -> PSCS z Planewalkera + przygoda Faction War. Warto wyznaczyć sobie granicę między tymi oboma czasami gry. MC Appendix masz na myśli do PS'a oczywiście ;) O MC właśnie zrobiłem zaczątek artykułu, bo jak się okazuje, trochę ich jest i warto nauczyć się odróżniać, hehe. --SFERY-Lunar 11:12, 28 lip 2009 (UTC) (jeśli chcesz się podpisać, kliknij ikonkę czwartą od prawej w panelu podczas pisania)
 • Ok, w takim razie frakcje będę swobodnie opisywał, kiedy tylko do nich dojdę. Na początek stan przed Wojną Frakcji. Co do materiałów z tłumaczeń, czy absolutnie nie można w nich powstawiać linków, ani dodać ilustracji, ze strony wizardów na przykład? Niewątpliwe uatrakcyjniłoby to artykuły. Tyle na tą chwilę, pozdrawiam :) --Christoff 13:20, 28 lip 2009 (UTC)
 • Materiały na stronie Wizarda są reklamowe. Wtedy używasz szablonu od tego typu obrazków (zobacz przeciętny artwork z 3 edycji, każdy ma taki szablon w opicie). Można je wykorzystywać. Mają mniejszy rozmiar niż te z podręczników, no ale dlatego są reklamowe. Ilustracje z 2 edycji są stare i niby wklejamy je nieco na lewo, ale nikt się już nie przejmuje materiałami z podręczników sprzed 20 lat, z podręczników dawno wycofanych z druku, a w dodatku nie zarabiamy na tym, a jedynie robimy reklamę systemu -> toteż swobodnie możemy ładować stare obrazki, a nowe jedynie ze strony wizardów, przy określeniu praw autorskich szablonikiem. Wstawianie linków nigdy nie jest zaś złe ;) ale obrazki lepsze --SFERY-Lunar 21:20, 28 lip 2009 (UTC)
 • Christoff, tak patrzę i w sumie porozumiewanie się przez wiki jest troszkę niewygodne. Odezwij się kiedy możesz na gg (1907890)--SFERY-Lunar 17:43, 22 sie 2009 (UTC)

Dobra Christoff, zdobyłem kończynę - na razie pozostawiam ci wiki w takim stanie. Trochę pewnie ograniczę teraz aktywność

Hi

Edycje takie jak Io się już nie powtórzą.Mateusz Smyk (dyskusja) 05:48, sie 3, 2012 (UTC)


 • Witaj, Christoffie. Jestem IPkiem, którego niedawno przywitałeś, a to konto to tylko jedno z pomniejszych kont, ponieważ trochę już siedzę na wikich. Wiem więc, że takie powitanie to niemalże obowiązek, niemniej dziękuję bardzo. :) Od razu również przepraszam za niemały bałagan, ponieważ mam zmienne IP (z tego tytułu nie podpisuję się numerem). Natomiast nie loguję się, ponieważ... Nie wiem, czy mogę czuć się jak użytkownik nie posiadając ani jednego podręcznika. Moja wiedza jest naprawdę ogólna i to, czym się zajmuję... To głównie poprawianie literówek czy składni po tłumaczeniach (choć nie zawsze się to udaje). Oczywiście, mogę też zająć się na przykład kategoryzacją czy szablonami jeśli tylko ogarnę to, co już istnieje. Lecz czy to jest coś wielkiego? ;) Plikodin (dyskusja) 10:31, wrz 12, 2012 (UTC)
  EDIT: Pfuj, zapomniało mi się już zupełnie o bocie powitalnym Wikii :( Mam nadzieję, że nie przeszkadzam. Życzę miłego dnia. Plikodin (dyskusja) 10:42, wrz 12, 2012 (UTC)

Cześć :) Bardzo mnie cieszy kolejny użytkownik chętny do współtworzenia wikipedii. Korekta i porządkowanie to tak naprawdę cholernie cenny wkład, nie ma się czego wstydzić. Jeśli masz ochotę zrobić porządki w kategoriach i szablonach, zapraszam, i to jak najbardziej pod stałym nickiem. PozdrawiamChristoff (dyskusja) 10:56, wrz 13, 2012 (UTC)

 • Szalenie miło, że Christoff wrócił i złapał wenę :) SFERY-Lunar (dyskusja) 00:32, sie 3, 2014 (UTC)
 • Jak zwykle po kilku miesiącach przerwy zatęskniłem. Może tym razem uda mi się skończyć Monstrous Manuala.Christoff (dyskusja) 04:48, sie 3, 2014 (UTC)
 • Fakt, to przychodzi moment kiedy się potężnie potrafi zatęsknić. Ja mam przerwę i letarg, obecnie mając nawrót fazy na Świat Mroku. D&D naturalnie powróci. :) + często zaglądam, a może czasem coś brazgnę.SFERY-Lunar (dyskusja) 13:43, sie 3, 2014 (UTC)
 • Żyję, żyję. Ale pisać tu nie mam czasu. Christoff (dyskusja)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.