Witaj, Adamsadam2, na Wikii Polska. Dzięki za edycję w artykule Rhyxali.

Zostaw wiadomość na mojej stronie dyskusji, gdyby potrzebna była Ci jakakolwiek pomoc. -- SFERY-Lunar (dyskusja) 21:38, maj 8, 2011

witanie[edytuj kod]

  • Siemano Adams! Wybacz, iż tak późno, ale witam w gronie sferopedystów! W razie pytań wal do mnie albo do Christoffa.SFERY-Lunar 11:39, lip 22, 2011 (UTC)

Żywioły[edytuj kod]

Hej. Myślałeś może nad innymi projektami pseudożywiołów niż Plan Drewna i jego połączenia?

Jeśli uznać Drewno za byt równoważny wielkiej szóstce (Energiom i Żywiołom właściwym), mamy póki co siedem definatów. Zastanawiam się więc, jaki mógłby być ósmy definat, prawdopodobnie przeciwny Drewnu również ideologicznie...

Patrząc na trójwymiarowy sposób widzenia kosmologii – skoro Drewno umieszczasz w środku, ósmy definat mieściłby się chyba na skraju Eteru Granicznego, nie tyle jako stały punkt, co raczej płaszczyzna sferyczna albo punkt stale poruszający się po obszarze przez nią wyznaczonym. Technicznie zbliża jednak zbliża to ów plan do Pierwszych i tu pojawia się problem.

Jeśli plan Drewna uznać za siedlisko form złożonych i niejednoznacznych, ale dzikich, nie posiadających wiary, to plan "po dwakroć czwarty" ;) powinna cechować zarówno prostota jak i sprzyjanie wierze, co w świetle czwartej kosmologii jest trochę trudne. Ale możliwe, że byłoby to zatem coś na kształt planu Idei/Emocji, nie tylko w rozumieniu form doskonałych (bo nam się drugi Pozytyw zrobi). Wprawdzie zbliżałoby to pojęcie tego planu do Zewnętrza, ale o ile Zewnętrze jest materialne, przeznaczone dla Oczekujących i stanowi siedzibę bogów - a zatem stanowi odzwierciedlenie kultury, skutek jej istnienia, o tyle Idea byłaby tej kultury źródłem, przyczyną natchnień niezależnych od bóstw (zresztą ciekawa sprawa – który typ magii można byłoby do tego dostosować?).

To chyba tyle. Przyznam też, że te wynurzenia wynikają również z tego, że brakuje mi w Planescape przestrzeni planarnej poświęconej dźwiękowi; w końcu dźwięk też może stanowić źródło obrażeń. W takim przypadku mogłoby to być połączenie Idei z Powietrzem z lekkim odchyleniem w stronę Błyskawic.

(Nawet pomijając jednak powyższe, co wtedy z przypadkiem kwasu? ;) Wiem, że są jeszcze półplany, ale utworzona przez Ciebie Cierń wydaje się odpowiadać na część pytań zadawanych przez twórców półplanów :P)

Piszę spod zmiennego IP – także nie zobowiązuję do odpisywania. Natomiast nie wiem, jak w inny sposób mogę zapoznać się z dalszymi spostrzeżeniami... :( Trudno, postaram się jakoś zapamiętać, skąd piszę. 46.204.8.25 10:00, maj 9, 2012 (UTC)

Inne spojrzenie na plany[edytuj kod]

Jakiś czas temu czytałem pewien artyków na polterze

Co o nim sądzicie? Przyznam szczerze, takie przedstawienie, czy wyjaśnienie jak w tym artykule nawet do mnie przemawia, oczywiście poszedłbym o krok dalej, przedstawił wszystkie plany wielkiego koła jako właśnie archipelagi boskich dominiów, siedzib stworzonych przez potężne istoty i podobne rzeczy, ale także po prostu tereny wynikające z pewnej nieświadomej wiary, nie przydzielone pod niczyje wpływy.

Mam na myśli, że taka Arborea, miałaby wielkiego tereny odzwierciedlające Avandor, Olimp, ale także masę dzikich, pięknych, zielonych terenów, stworzonych przez nieświadomą wiarę, która odzwierciedla wyobrażenie ludzi o Arboreii.

Co o czymś takim myślicie?Adamsadam2 (dyskusja) 13:17, lut 3, 2013 (UTC)

Medal za Drewniany Cykl[edytuj kod]

<dworski ukłon>

Mam przyjemność przekazać, iż Guwernancka Komisja Sferobadaczy, Podsigilijskie Konsorcjum Planokartografów, Kawiarniani Socjaliści, Związek Lokai i Fryzjerów oraz stowarzyszenie erotycznych degeneratów "pure nonsense" pośród głupich kłótni partyjnych kacyków.. za nowatorskie podejście do zjawisk kulfo i neokulfonizmu, autopępkofagizmu i pseudoinfantylizmu.. postanowili przyznać za czterotomową epopeję pt. "Drewniany Cykl: czyli i wspomnienia z dzikich harców na planach Drewna, Kwiatu, Koralu, Węgla i Cierni" pióra Adamsadam2'a, tj. Sz. Pana, medal za artykuł na medal. Efekty prac widnieć będą w gablotach wraz z eksponatami w holu głównym Gmachu Sferopedystów w Sigil na czas nieokreślony.

<oklaski>

Nie wiem co powiedzieć, zatkało mnie z wrażenia, naprawdę ^^. Bardzo dziękuje za to wyróżnienie :). Rzadko wchodzę na główną, ale jak to zobaczyłem to aż miło się człowiekowi zrobiło xD, nie myślałem że te wypociny tak się podobają xD. Teraz już nie ma wyboru, muszę dokończyć i dopisać dwa pozostałe plany ;).Asterot (dyskusja) 21:51, sty 17, 2014 (UTC)

  • Zawsze mi miło zaszokować. Dostałem zyebki za roczną stagnację strony głównej bez żadnych propozycji upiększenia. Naszło mnie gdy szukałem ładnych grafik, zwłaszcza planu astralnego. Poszedłem za ciosem, a nagrodzić należy za ogromne artykuły wymagające ciągłej, diablo-systematycznej pracy :s Mam nadzieję, że z większym uśmiechem zasiądziesz do napieprzania sektora haseł, który obrałeś za swoją działę :> Nie bez powodu też artykuły autorskie dysponują najbardziej spektakularnymi ilustracjami mogącymi ożywić główną. No i przypomniał mi się ten cykl, w którym się kiedyś zaczytałem, a właściwie zobaczyłem ten sam pomysł na Planewalkerze (nim strona nie umarła nie wiedzieć czemu :( ) i pomyślałem, że stąd inspiracja. Do opisu planów dodałbym obszary graniczne ;) (np. co się dzieje, gdy z planu ciernia zbliża się co próżni albo soli albo pyłu (drewno pruchnieje i pełno kornków? ;D) SFERY-Lunar (dyskusja) 15:54, sty 19, 2014 (UTC)

Będziesz miał coś przeciwko, jeśli w wolnej chwili poprawię błędy interpunkcyjne i ortograficzne w Twoich autorskich artykułach? Jest tam parę pomyłek, a że Twoje prace są wyróżnione na stronie głównej, ważnym jest, by były pozbawione defektów. Oczywiście jeśli nie życzysz sobie takich ingerencji, to nie ma problemu :) VonTarkin (dyskusja) 17:29, sty 21, 2014 (UTC)

  • Interpunkcję, ortografię, stylistykę, gramatykę itp rzeczy poprawiaj ile chcesz bez pytania o zgodę :P to zawsze była moja pięta achillesowa, te wszystkie gramatyczne rzeczy, choć i tak jest lepiej niż jeszcze parę lat temu xD. Jedynie zmianę treści w sensie merytorycznym byłoby miło poinformować wcześniej ;), a tak to wolna ręka.Asterot (dyskusja) 17:36, sty 21, 2014 (UTC)
  • Nie no, w samą treść Ci nie będę wchodził, w końcu to Twoje dzieła... Ja jestem przede wszystkim edytor i żadnych błędów się nie boję, o. Rycerz gumki i korektora ;) Przy okazji - szacun za artykuły, widać że włożyłeś w ich tworzenie naprawdę sporo pracy. VonTarkin (dyskusja) 17:53, sty 21, 2014 (UTC)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.