FANDOM


Mam, mam mam :) - w DMG 5.0 znajduje się panteon Wojny Upadku (Dawn War) - w sumie to samo co w 4.0, ale przekonwertowane na wzór 3.5 dzięki czemu np. Zehir, który pojawił się tylko w NWN2 staje się grywalny. Wrzuciłbym więc ten nowy panteon, dodał nowe bóstwa, zastanawia mnie tylko kwestia starych - edytować czy wydzielić oddzielnie tam gdzie są różnice?--Merlin wszech (dyskusja) 00:58, mar 25, 2015 (UTC)

  • W sensie, że o co chodzi? Dlaczego kasować bóstwa? Po prostu zaznacza się historię danego bóstwa, w jakich to okresach było czczone czy coś. To tak jak Shevarash elficki od nienawiści dworów nie jest znany ogólnie elfim bóstwom, a jest stricte faeruński. SFERY-Lunar (dyskusja) 23:19, mar 25, 2015 (UTC)

Tylko właśnie np. w 4.0 jest np. Corellon a nie Corellon Laerethian. W ogóle ciekawe że tłumaczą że zmienili grecką boginię Atenę na Erathis, Tyche na Avandrę), Kruczą Królową na Hel z panteonu norskiego i Weejas a egipskiego Seta na Zehira także w Zapomnianych Krainach powinien być chyba aspektem Seta, a nie odrębnym bytem.--Merlin wszech (dyskusja) 23:56, mar 25, 2015 (UTC)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.