FANDOM


  • Okazało się, że najlepszy opis miasta jest w Dragonie 377. Guide to the Astral Plane wspomina o stlicy githyanki w jednym zdaniu/akapicie przy okazji różnych miast na planie! Dungeona nie patrzyłem. Planar Handbook opisuje po raz pierwszy, wraz z mapą (tak jak opisuje miasto z brązu czy sigil - niedostatecznie niestety, choć tu'narath jest całkiem nieźle opisane). No i najlepszy opis znajdue w Dragonie.. który powstał meeeega późno (2009 roku? :P ) no i tak tłumacze, tłumacze... aż tu nagle piszą o jakichś primordialsach.. no i sie przestraszyłem i przestałem, bo to 4 edycja. Stworzenie tego hasła nie będzie proste. :s Na ogół opis dzielnic i społeczności jest nienaganny :) W dodatku poprzedzony jest ładnie ugrupowaną historią githów. Ale tę pomijam, bo jest ona powtarzana i opisywana setki razy w różnych źródłach... aż się ciężko zdecydować. (w ogóle nierzadko rasa githyanki czy githzerai jest setki razy opisywana od nowa i od nowa.. przy okazji jakiejś.. toteż pomijam :s bo historia powinna być zawarta w hasle rasy... a nie miasta.. choć samo miasto jest wplecione w historie...) SFERY-Lunar (dyskusja) 21:53, sty 19, 2014 (UTC)
  • + zacząłem myśleć o szablonie miasto. Przydałoby się go jakoś zmodyfikować odnos tego jak w 3 edycji się opisywało miasta. Np. %-owa zawartość populacji.. albo frakcje i sekty (co ustaliłem luźno dawno temu tworząc szablon) jest zarezerwowane dla planescape... a gdy weźmiemy szablon do miasta z materialu.. to chciałoby się tam dać nazwe jakiejś organizacji, która w mieście pracuje, stacjonuje ;) toteż trzeba by zmodyfikować mocno szablonik. Jakieś propozycje odnos kształtu?SFERY-Lunar (dyskusja) 21:54, sty 19, 2014 (UTC)
  • + czytając Dungeon 168 przeczytałem coś ciekawego. Widocznie Vlaakith już nie ssie githyanki rosnących w siłę nie bez powodu. Cesarz Zetch'r'r porwał i umieścił gdzieś poza miastem Vlaakith, a sam od 25 lat włada miastem Tu'narath :s Do tego miasto jest pod kopytem Tiamat i są tam ugrupowania Koalicji i Separatystów. Harda polityka generalnie. Wszystko w przygodzie Tyranny of Souls. SFERY-Lunar (dyskusja) 11:14, sty 21, 2014 (UTC)

To czwarta edycja, nowsze materiały mieszają się z kosmologią Wielkiego Koła i mogą być w sprzeczności. Vlaakith zabijała najpotężniejszych gith by 1 - zyskać na potędze, 2 - uniknąć przewrotów. Jeśli postać ucieknie poza obszar jej wpływów, to może żyć w spokoju--Merlin wszech (dyskusja) 12:40, sty 21, 2014 (UTC)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.