FANDOM


  • Myślę, że tanarukk to osobny planokwisty zasługujący na osobne hasło zdecydowanie (nie wiem jak reszta, np. orog). Tutaj wystarczy zamieścić go w "Zobacz też" albo ewentualnie akapicie wspominającym o mieszankach orkowej krwi z jakąkolwiek inną ;) Ale obecna forma gryzie mi.SFERY-Lunar (dyskusja) 22:17, paź 26, 2012 (UTC)

https://www.pcgamer.com/dandd-is-trying-to-move-away-from-racial-stereotypes/?fbclid=IwAR1ZN2RUEjp7qtNHCsu95-FiEDBDxYUTk0c1Z2FusG9Nas02X-MK9T7MOzg lol, chyba trochę przesada --Merlin wszech (dyskusja) 17:11, cze 23, 2020 (UTC)

  • Niezupełnie. Nowe edycje redefiniują rzeczywistość. Skoro ultraprawicowcy gromadzą się pośród fanów Warhammera (zwłaszcza 40k), to D&D nie chce być kojarzone z takimi typami. Zresztą konwencja rasa-charakter od dawna jest modyfikowana. Ba, przecież kiedyś były ograniczenia ras dla klas postaci. A teraz nikogo nie szokuje krasnolud czarodziej. Czy w ogóle predyspozycje rasowe opierające się na "intelekt -2/+2". W USiej to poważny problem społecznej świadomości, nie tylko samej gry która definiowała większość fantasy gier komputerowych.--SFERY-Lunar (dyskusja) 22:25, cze 24, 2020 (UTC)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.