Sferopedia
Advertisement

Czy nie powinno się nazwać tego artykułu "ogromna żaba", żeby pasowało do innych wielkich zwierząt, np. ogromnej ropuchy? - Tydeus 2000 (dyskusja) 12:51, 23 cze 2021 (UTC)

Wziąłem to z przygody Powrót do Świątyni Złych Żywiołów, co ciekawe nie ma tam nawet opisu więc skopiowałem z FR wiki. Kluczową jest w sumie wersja angielska, chociaż w 5 edycji połączono magiczne bestię /zwierzęta w bestie więc tam jest jako zwierzę(?). W ogóle jeszcze w 5e do jednego worka chyba wrzucili żabę i ropuchę, chociaż ogromną ropucha/żaba mają w D&D Beyond odrębne statystyki (ciekawe z jakimi różnicami). Musiałbym jeszcze pogrzebać w podręcznikach by mogło się to wyjaśnić

Poprawiłem tłumaczenie, w 5e są statystyki żeby, nie ma ropuchy - jest za to ogromna żaba i ropucha. Ropucha jest większa choć w 3 edycji trochę nie ma sensu że ropucha jest zwierzęciem a żaba magiczną bestią (nie widać magicznych zdolności)Merlin wszech (dyskusja) 19:07, 23 cze 2021 (UTC)

W 5 edycji większe wersje zwierząt wszędzie są określane jako olrzymie więc tu są aż 3 wersjeMerlin wszech (dyskusja) 13:52, 27 cze 2021 (UTC)

Advertisement