• Porównując z panteonami sumeryjskimi i babilońskimi jest pewna nieścisłość. Tutaj jest praworządnie zły, a tam neutralny.
  • Marduk występuje w babilońskim. Ale niech no przeprowadzę badania. Sumeryjskie i babilońskie moce są stare toteż wystąpiły w Deities and Demigods 1 edycji, nie było ich w Legends and Lore edycji 2 (tak jak np. fińskie bóstwa), ale i tak sie pojawili w On Hallowed Ground. Jest PN i kraina Marduk leży na Abellio wg. obu. Jedyny raz kiedy pojawił się później, to była wyłącznie mała tabelka bożków sumeryjski w Sandstormie. Tamże babilońskie i sumeryjskie połączono w jedno (efekt taki jak połączenie Wanów i Asów w nordyckim na przykład, czy boleśniejszy: perskie + hinduskie. Dłuższa dyskusja). Wciąż Marduk jest PN. Nie wiem skąd ten zły. SFERY-Lunar (dyskusja) 23:31, lis 24, 2012 (UTC)

W podręczniku Dragons of Faerun znalazłem taki fragment: "Tiamat battled an Untheric alias of Bahamut, known as Marduk the Justice Bringer, time and again, but neither wyrm could prevail". Czy to oznacza, że Marduk jest untherskim aspektem Bahamuta? VonTarkin (dyskusja) 19:55, lut 7, 2014 (UTC)

Tak: http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Marduk . Sam Bahamut zdaje się że został uwięziony i dopiero pod koniec historii krain został uwolniony--Merlin wszech (dyskusja) 20:14, lut 7, 2014 (UTC)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.