Nie dość że bazowana na dwóch boginiach to przypomina mi Królową Powietrza i Ciemności :P--Merlin wszech (dyskusja) 20:11, kwi 13, 2018 (UTC)

Hmm, doczytałem że w 5e działa w ramach Faerunu, ale nie można jej czcić (czarnoksiężnik może z nią za to zrobić pakt) - nie wiem jak to oznaczyć na stronie--Merlin wszech (dyskusja) 17:51, mar 26, 2020 (UTC)

  • Z tego co się orientuję, zaczęło się od Shadar-Kai (Fiend Folio), baśniowych elfów z planu cienia, którzy służyli tam jakiemuś bóstwu. W Cormyr: Tearing of the Weave (2007) - nie jest ot nazwane wprost, ale prawdopodobnie bogini Shar. Manual of the Planes 4e mówi, że zbuntowała się przeciwko Nerullowi i stała normalną pełnoprawną boginią. Mordenkainens Tome of Foes 5e mówi o elfiej czarodziejce i rytuale, śmierci, odrodzeniu w Zmroku. W każdym razie brzmi jak bogini. Zarówno kategoria bogini się nadaje jak i kategoria "patrona czarnoksiężnika" czy jak to się tam teraz nazywa. I ładnie opitolić w artykule opis, różnice i źródła co i jak.SFERY-Lunar (dyskusja) 08:23, mar 27, 2020 (UTC)

D&D Adventurers League: Mordekainen's Tome of Foes Primer: "The Raven Queen is an elusive being and can’t be chosen as a deity. She can, however, be chosen as a warlock patron. She’s mysterious that way." --Merlin wszech (dyskusja) 08:42, mar 27, 2020 (UTC)

  • No i zmienili. A w 4 edycji jeszcze mogła być boginią. Trzeba opisać ją z nawiązywaniem do źródeł. Podajesz źródło i najlepiej datę wydania w nawiasie. Wówczas znana jest chronologia i umiejscowienie, która to edycja pozmieniała.--SFERY-Lunar (dyskusja) 12:18, mar 27, 2020 (UTC)

W 5e też podana jest jako bogini ale może może to kwestia panteonu do określonego świata by za dużo nie mieszać--Merlin wszech (dyskusja) 16:23, mar 27, 2020 (UTC)

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.