Nie dość że bazowana na dwóch boginiach to przypomina mi Królową Powietrza i Ciemności :P--Merlin wszech (dyskusja) 20:11, kwi 13, 2018 (UTC)

Hmm, doczytałem że w 5e działa w ramach Faerunu, ale nie można jej czcić (czarnoksiężnik może z nią za to zrobić pakt) - nie wiem jak to oznaczyć na stronie--Merlin wszech (dyskusja) 17:51, mar 26, 2020 (UTC)

  • Z tego co się orientuję, zaczęło się od Shadar-Kai (Fiend Folio), baśniowych elfów z planu cienia, którzy służyli tam jakiemuś bóstwu. W Cormyr: Tearing of the Weave (2007) - nie jest ot nazwane wprost, ale prawdopodobnie bogini Shar. Manual of the Planes 4e mówi, że zbuntowała się przeciwko Nerullowi i stała normalną pełnoprawną boginią. Mordenkainens Tome of Foes 5e mówi o elfiej czarodziejce i rytuale, śmierci, odrodzeniu w Zmroku. W każdym razie brzmi jak bogini. Zarówno kategoria bogini się nadaje jak i kategoria "patrona czarnoksiężnika" czy jak to się tam teraz nazywa. I ładnie opitolić w artykule opis, różnice i źródła co i jak.SFERY-Lunar (dyskusja) 08:23, mar 27, 2020 (UTC)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.