FANDOM


  • Ten artykuł szczerze mnie zaintrygował. Nie przypominam sobie, by Nieuchronni byli jakimiś Gestorami. Zwłaszcza, że pojawili się dopiero w 3 edycji (wcześniej był jedynie Marut o nieco innej funkcji). Fakt, służą bogom te istoty, ale bogom zazwyczaj służą istoty z ich planów. Niemal każdy bóg dobra ma pod sobą devę ale to nei czyni ze wszystkich dev, Gestorów. Gestor to specjalnie dobranu sługus planarny. Zwykle ma imię, klasę postaci i jest o nim ciekawsza wzmianka chociażby -> patrzcie podręcznik z PS'a "On Hallowed Ground." Jeszcze się przyjrzę tematowi. --SFERY-Lunar 20:13, 27 lip 2009 (UTC)
  • Kierując się opisem proxy z PCS, wydaje mi się że istota kwalifikująca się do tej kategorii musi spełniać dwie cechy: być stworzoną lub przemienioną i obdarzoną mocą przez bóstwo oraz służyć celom i zadaniom przez to bóstwo wyznaczanym. W związku z tym istoty takie jak per, einheriar, aleax czy translator podpadają moim zdaniem pod gestorów ewidentnie. Sprawdzę jeszcze "On Hallowed Ground", który do tej pory tylko przeglądałem. Co do nieuchronnych, kierowałem się tutaj opisem maruta z drugiej edycji. Być może faktycznie nieuchronni z trzeciej edycji podpadają bardziej pod sferowców. Artykuł pisałem na szybko, głównie po ty by mieć gdzie podlinkować aleaxa, który nigdzie indziej mi nie pasował. Rozszerzę go na pewno kiedy dojdę do tego miejsca w PCS (o ile ktoś mnie nie uprzedzi ;) )
  • Słuchajcie, mam sprawę. Gdzieś na Sferopedii był artykuł - lista charakterystycznych boskich wysłanników. Wyglądała ona tak, że pod każdym bogiem wymienieni byli jego hm, gestorzy? Wybrańcy? No coś w tym stylu. Pamiętam, że było tam trochę mechaniki, np. sługą tego a tego bóstwa był 20-poziomowy żywiołak powietrza a tego 15-poziomowy kapłan etc. Naprowadzi mnie ktoś? Bo szukam, szukam i znaleźć nie mogę :( VonTarkin (dyskusja) 15:03, lut 7, 2014 (UTC)

Ta kwestia wydawała mi się wyjątkowo ciekawa, więc tu wrzuciłem. Oczywiście wymaga paru poprawek

http://sfery.wikia.com/wiki/Sferopedia:Wys%C5%82annicy_B%C3%B3stw --Merlin wszech (dyskusja) 17:09, lut 7, 2014 (UTC)

  • Dokładnie o ten artykuł mi chodziło :) Dziękuję ślicznie. VonTarkin (dyskusja) 18:28, lut 7, 2014 (UTC)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.