Sferopedia
Advertisement

Okładka Dragonshard

Dragonshard (ang. Smoczy Okruch) to na razie jedyna oficjalna gra komputerowa rozgrywająca się w świecie Eberronu, jest to zarazem jedyna wydana w Polsce publikacja związana z tym settingiem.

Eberron to targane nieustannymi wojnami królestwo Dungeons & Dragons. Trzy nacje walczą o zdobycie potężnego artefaktu zwanego Sercem Syberysa. To potężny kryształ mający moc odmiany losu całej krainy - może sprowadzić na nią światłość lub zniszczyć ją na zawsze. Dokonaj podbojów nowych ziem na czele legendarnych armii. Ześlij wojowników do podziemnego świata pełnego bestii i ukrytych skarbów.Doświadczenie zdobyte w podziemiach zwiększy twoje strategiczne moce na powierzchni.Przejmij, ochroń lub zniszcz Serce Syberysa. To od ciebie zależy los Eberronu.

Strony konfliktu[]

Jaszczuroludzie[]

Zakon Płomienia[]

Zbrojne ramię Kościoła Srebrnego Płomienia. Sojusz ludzi przekutych, niziołków, nieśmiertelnych i krasnoludów mających tylko jeden cel: zdobyć Serce Siberysa i opanować jego magiczne moce.

Umbrageni[]

Eberrońskie drowy.

Polonizacja[]

Co jest ewenementem, poza podpisami w animacjach w grze nie pojawia się w ogóle język polski. Tłumaczeniu zostały jednak poddane wszystkie opisy jednostek zadań itd. co pozwala normalnie korzystać z gry. Wszelkie skomplikowane nazwy zostały jednak uproszczone, przez co np. jednostka "artificter" została przetłumaczona jako zwykły rzemieślnik.

Odbiór[]

Gra zebrała ogólnie dobre recenzje, lecz została skrytykowana za brak oddzielnej kampanii dla Ubragenów (można nimi zagrać wyłącznie w pojedynczych scenariuszach).

Błędy[]

  • Zakon Płomienia nie powinien móc tworzyć przekutych tytanów ponieważ jest to niezwykle skomplikowana i powszechnie zakazana w Eberronie praktyka.
  • Smocze okruchy powinny mieć raczej złoty niż błękitny kolor.

Źródła[]

Advertisement