Sferopedia
Sferopedia
Edycja strony

Uwaga: Nie jesteś zalogowany. Jeśli wykonasz jakąkolwiek zmianę, Twój adres IP będzie widoczny publicznie. Jeśli zalogujesz się lub utworzysz konto, Twoje zmiany zostaną przypisane do konta, wraz z innymi korzyściami.

Edycja może zostać wycofana. Porównaj ukazane poniżej różnice między wersjami, a następnie zapisz zmiany.

Aktualna wersja Twój tekst
Linia 1: Linia 1:
 
[[Grafika:636272677995471928.png|thumb|250px|Drakon]]
 
[[Grafika:636272677995471928.png|thumb|250px|Drakon]]
Drakoni, zrodzeni ze smoków, kroczą przez dumnie przez świat który reaguje na nich pełnym strachu niezrozumieniem. Zostali ukształtowani przez smoczych bogów lub przez same smoki, a pierwsi drakoni wykluli się ze smoczych jaj jako unikalna rasa łącząca w sobie najlepsze cechy smoków i humanoidów. Niektórzy z nich są wiernymi sługami prawdziwych smoków, inni walczą w wielkich wojnach, a jeszcze inni idą przez świat bez konkretnego celu czy powołania. Drakoni podobnie jak ich przodkowie mają słabość do skarbów. Doskonale odnajdują się zarówno jako wojownicy oraz magowie czy nawet czarnoksiężnicy.
+
Zrodzeni z smoków, drakoni dumnie kroczą przez świat który wita ich strachliwym niezrozumieniem. Ukształtowane przez smoczych bogów albo same smoki, drakoni oryginalnie wykluli się z smoczych jaj jako unikalna rasa, łącząc najlepsze cechy smoków i humanoidów. Część drakonów jest oddanymi sługami prawdziwych smoków, inni formują szeregi żołnierzy w wielkich wojnach, a jeszcze inni odnajdują się w dryfowaniu, bez jasnego celu w życiu.
 
===Zobacz też===
 
===Drakonokrwisty===
 
W świecie Exandrii drakonokrwiści drakoni różnią się od zwyczajnych posiadaniem ogona.
 
 
===Ravenita===
 
 
==Zobacz też==
 
 
*[[Drakon Bahamuta]] - humanoidy które dobrowolnie poddały się przekształceniu w smocze istoty by służyć [[Bahamut]]owi.
 
*[[Drakon Bahamuta]] - humanoidy które dobrowolnie poddały się przekształceniu w smocze istoty by służyć [[Bahamut]]owi.
 
 
==Źródła==
 
==Źródła==
*Podręcznik Gracza 5e
+
*Player's Handbook 5e
*https://criticalrole.fandom.com/wiki/Dragonborn
 
 
[[Kategoria:Humanoidy]]
 
[[Kategoria:Humanoidy]]
[[Kategoria:Smokowate]]
 
[[Kategoria:Rasy]]
 

Należy pamiętać, że wkład na Sferopedia jest udostępniany na licencji CC-BY-SA

Anuluj Pomoc w edycji (otwiera się w nowym oknie)