FANDOM


Draj znajduje się na wyspie, otoczonej jeziorem błota. Dzięki żyznemu mułowi możliwa jest uprawa wysokiej jakości zbóż oraz konopii. Miasto jest dwustopniowe - ufortyfikowane miasto wyższe, nazywane "Miastem dwóch księżyców", oraz miasto niższe, nazwane "Pueblos". Rządzony przez władcę Atzetuk, który jest marionetką w rękach templariuszy.

Draj

Główna piramida w Draj

Założycielem miasta i pierwszym władcą był Tectuktitlay (rządził ponad 2 tys. lat). Został zabity przez Rajaata, kiedy temu udało się chwilowo uwolnić z więzienia. Po śmierci Króla-Czarodzieja Templariusze utracili swoje moce kapłańskie. Nawiązali kontakty z Domem Umysłu (House of the Mind). Wybrali pewnego człowieka (o imieniu Atzetuk), wyprali mu mózg, pompując mu przeświadczenie o byciu synem Tectuktitlay a przez to legalnym władcą Draju. Nowy władca jest przez lud szanowany, podczas gdy poprzedniego wszyscy się tylko lękali.

Tectuktitlay tworzył wielką religię, opartą o kult własnej osoby. Teokratyzował wszelkie możliwe dziedziny życia, organizował wielkie procesje i doniosłe rytuały. Najważniejsze jednak były ofiary na przebłaganie żywiołów. Miasto znajduje się blisko Morza Mułu i nie ma żadnej osłony w postaci gór, jest więc narażone na niszczycielskie burze. Aby ich uniknąć należy składać ofiary z żywych humanoidów. Ponieważ ofiary były składane co tydzień, a chwilami codziennie, obywatele w tą propagandę uwierzyli. Istnieje także kult Dwóch Księżyców, Rala i Guthay. Kapliczki z wyrzeźbionymi dwoma księżycami znajdują się na terenie całego miasta.

Draj znany jest z produkcji konopi. Jego błotne poletka są bardzo płodne a plony są wysokiej jakości. Produkty te mają popyt na całym płaskowyżu. Na Koponiach wzbogacił się Dom Tsalaxa, najważniejsze przedsiębiorstwo tego miasta. Dzięki produkcji, przetwórstwie i handlu konopiami Dom Tsalaxa jest w stanie przeprowadzać inne, bardziej ryzykowne operacje jak mecenat, obrót bronią czy niewolnikami. Są oni chciwi i bezwzględni w interesach, nie cofną się przed morderstwem, szantażem czy porwaniem. Będą prowadzić dumbing, aby tylko zniszczyć konkurencję.

Tectuktitlay zbudował to miasto po wytępieniu Wemików, w trakcie Wojen Oczyszczenia. Swoją misję wykonywał z pełną radością i zaangażowaniem więc eksterminacja była szybka. Kiedy postanowił zbudować swoje miasto odkrył pozostałości po antycznych piramidach, znajdujących się na wschodniej równinie Raam. Czy te piramidy były tworem wemików, czy jakiejś wcześniejszej cywilizacji - nie wiadomo. Zafascynowały jednak Tectuktitlaya i postawił na ich miejscu własne piramidy. Następnie rozbudował resztę miasta. Tak powstało Draj.

Zaakcentowano tutaj Kulturę Wojowników. Jedynie wojownicy i artyści, którzy gloryfikują przemoc, mają prawdziwy szacunek. Kupców, rzemieślników i innych akceptuje z konieczności. Złodziei i innych szumowin traktuje się gorzej od magów. W całym mieście istnieją różne rzeźby, płaskorzeźby i obeliski, które przedstawiają motywy śmierci, wojny i przemocy. Wojownicy regularnie prowadzą walki w Kwietnych Wojnach w obrębie Złotych Bram Księżyca. Wojownicy walczą tam ostrą bronią, a przegrani mogą zostać zdegradowani, wygnani lub nawet złożeni w ofierze.

Najbliższe państwo-miasto jest Raam, znajdujące się na zachód od Draj. Do niedawna Raam był głównym partnerem handlowym Draju, ale po tym jak zapanował tam chaos zerwano z nimi stosunki handlowe. Zrobił się pewien nieład gospodarczy, który udało się ustabilizować dopiero kilka lat temu. Strefa wpływów Draji rozciąga się poza mieszkańców

Dawno temu w mieście miało miejsce powstanie przeciwko królowi-czarodziejowi. Bunt upadł, buntownicy zostali obłożeni klątwą (czego efektem jest Przeklęty legion) a wiadomości o tym zostały wymazane w mieście-państwie. Informacje o tym ma tylko garstka templariuszy oraz ocaleli członkowie Zasłoniętego Sojuszu.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.