FANDOM


Madhouse

Dom Wariatów w pieczarze Pandesmos.

Dom Wariatów (and. Madhouse) to położona na Pandesmos - pierwszej warstwie Pandemonium cytadela frakcji Loży Ponurych, wybudowana aby służyć jako przystań dla podróżników. Początkowo karczma otoczona murem, obecnie Dom Wariatów jest sporą twierdzą i jednym z bezpieczniejszych miejsc na planie.

WładzaEdytuj

Maris Warrow, zwana Matroną Karczmy to paranoiczna krasnoludzka kapłanka, która rządzi cytadelą już od kilku dziesięcioleci. Przybyła tu z wizytą, zastając miasto w chaosie opuszczone przed dotychczasowego zarządcę i w naturalny sposób przejęła władzę. Za wsparcie służy jej grupa rajców, zwana Sztabem. Drugą osobą w mieście jest jąkające się diabelstwo Jax Bleskril, pełniący funkcję Kwestora Karczmy. Jax toczy wieczne boje z Warrow, pragnąc większość utargu przeznaczać na uzbrojenie i fortyfikacje, podczas gdy Matrona skłonna jest inwestować w estetykę i architekturę cytadeli. Mimo regularnych starć, dwójka Ponuraków darzy się pełnym rezerwy szacunkiem.

Struktura miastaEdytuj

Dom Wariatów leży w tunelu o średnicy połowy mili. Miasto zbudowane jest wokół dawnej karczmy, otoczonej potężnym murem i wzniesionej dawno temu przez Ponuraków. W miarę jak miasto zaczęło przyciągać trudniących się handlem oczekujących, do karczmy dobudowywano coraz to nowe skrzydła a wokół niej wyrastały inne budynki. W końcu zajazd stał się ratuszem, a wokół rozbudowujących się podgrodzi powstawały nowe pierścienie murów, aż w końcu miasto utworzyło pierścień leżący na obręczy tunelu, uniemożliwiając przekroczenie go bez przejścia przez jego wietrzny labirynt uliczek. Dom Wariatów jest gwarnym miastem, pełnym robotników, żebraków i wariatów, mknących przez ulice w jakimś celu lub, częściej, bez. Straż miejska nie jest specjalnie dobrze zorganizowana i składa się z około dziesięciu bramkarzy, dowodzonych przez Głównego Bramkarza Silasa Malmanninga, bzika obsesyjnie drapiącego się do krwi w przedramiona. W razie poważniejszego zagrożenia do straży powoływani są dodatkowi ochotnicy, których Malmanning powołuje z aktualnie dostępnych trepów.

UsługiEdytuj

Dom Wariatów przypomina wielki karawnaseraj, do którego przybywają kupcy ze wszystkich zakątków planu i oferują towary najróżniejszych rodzajów. Ponieważ brak jest stabilnych źródeł towaru, asortyment i kupcy zmieniają się nieustannie. Również miejscowe zajazdy, warsztaty i inne przybytki często zmieniają miejsca położenia i właścicieli, czasem występując w nadmiarze a czasem znikając z mapy miasta całkowicie. Brak stabilności jest najbardziej charakterystyczną cechą tego chaotycznego miasta.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.