Artystyczna wizja Doliny Lodowego Wichru, jeziora Maer Dualdon i miasta Samotnej Kniei, z górą Kopcem Kelvina ponad nimi z gry Icewind Dale: Serce Zimy.

Dziesięć Miast

Dziesięć Miast

Artystyczna ilustracja z gry Icewind Dale II

Kraina na północ od Grzbietu Świata, która nie została jeszcze pokryta Lodowcem Reghed, znana jego jako Dolina Lodowego Wichru (ang. the Icewind Dale).

Pochodzenie nazwy jest oczywiste: Region ten często jest smagany wyjącymi zamieciami, które mogą zrównać z ziemią budynki i zdzierać krzewy ze skalistych grani. Wszystko, co nie potrafi leżeć zostanie obalone albo zamrożone przez wiatry, a wszystko co potrafi leżeć zostanie zakopane naniesionym śniegiem.

Ten dziki, jałowy, zasiedlony przez barbarzyńców region odwiedzają białe smoki, koty grani i okazjonalnie lodowcowy remorhaz. Nie ma żadnego rozsądnego powodu dla cywilizowanego ludu by tu przybywać.

Dziesięć Miast (ang. The Ten Towns) gromadzi się pośród trzech jezior: Naer Dualdon, Lac Dinneshere oraz Czerwone Wody (ang. Redwaters). Są to jedyne znane siedliska tępych pstrągów, ryb, których głowy wielkości pięści i kolczaste ości są podobne do kości słoniowej w barwie i w wyglądzie. Nawet latem, wody jeziora są dostatecznie lodowate by zabić kogokolwiek w ciągu kilku oddechów. Chciwość przyciąga najsroższych łotrów do tej zamarzniętej krainy - nie jest do bezpieczne miejsce dla leniwego podróżnika. Jedynym prawdziwym wyjątkiem są dalekodystansowcy, lud wędrujący za jedzeniem i przynoszącym drewno opałowe z odległych, północnych zboczy Grzbietu Świata

Linki Zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.