FANDOM


Dolgrim

Dolgrim

Dolgrimy to wynaturzenia stworzone przez połączenie dwóch goblinów w jedno stworzenie. 

Dolgrimy zostały stworzone przez daelkyrów wiele wieków temu i same nauczyły się potem tworzyć różne wynaturzenia. Mają dwa mózgi, z których jeden może być nawet umieszczony na grzbiecie. Byli pieszymi wojownikami swoich mistrzów. Każdy z nich ma cztery ręce, które mogą dzierżyć broń. Wszyscy powstali poprzez bolesne eksperymenty daelkyrów, które z czasem przestały się podobać. Spowodowało to sojusz goblinów z orkami, a także ludźmi i elfami, który doprowadził do wygnania większości daelkyrów jak i ich kreatur. Jednak, ze względu na to, że wiele dolgrimów przyłączyło się do gnomów, pozostali oni, a niekiedy ci, którzy mieli zostać wygnani pozostali, kryjąc się razem z niedobitkami daelkyrów. Czasami jest możliwe więc znalezienie dolgrimów atakujących miasta czy wsie, bez swych panów, samotnie, lub w towarzystwie złych goblinoidów. Często są także wykorzystywani do walki przez hobgobliny, które nauczyły się nad nimi panować. Kobiety i mężczyźni wyglądają bardzo podobnie, ponadto mogą oni mieć potomstwo z goblinami, choć ok 40% wszystkich dolgrimów jest bezpłodna. 

ZachowanieEdytuj

W rzeczywistości te skrzywdzone gobliny, są waleczniejsze od samych goblinów i bardziej okrutne, jednocześnie na tyle mądre, aby używać broni lepszej niż jakaś pałka czy maczuga. Swoją broń często kontrolują innym mózgiem, tak więc jedna ręka jest usprawniona aby używać kuszy, druga sztyletu, trzecia maczugi a czwarta będzie służyła do trzymania tarczy itp. Wielu z nich używa toporków, jak i krótkich mieczy, choć nie są zwinnymi wojownikami. Zazwyczaj mają jasnoszarą lub różową skórę, wielką paszczę pełną ostrych zębów i ubierają się na zielono lub czarno. W wyjątkowych przypadkach noszą zbroję, która krępuje ich ruchy podczas biegu, który jest ich sposobem walki. Ich prędkość jest duża wynosi bowiem 12 m. 

CharakterEdytuj

Mają krwawą i paskudną osobowość. To złoczyńcy jedzący padlinę, jak i swoich zmarłych, krzyczą, warczą, nie wiedzą co to prawo, trzeba trzymać je twardą ręką. Wielu z nich jest chaotycznie zła, niektórzy neutralnie źli. Są wyjątkowo podatni na ataki paladynów.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.