FANDOM


Miasto
Dis
Dis
Dis
Inne nazwy Żelazne Miasto
Lokalizacja Baator/Dis
Rząd Dispater
Mieszkańcy diabły
Charaktery praworządny zły
Religia Dispater
Organizacje brak
Ważne miejsca Boska Ulica, Mentiri, Żelazna Wieża
Dis2

Dis

Dis zwane też Żelaznym Miastem zajmuje olbrzymią część tej warstwy. Z jego czarnych murów wytryskają dymy, unoszące się ku zielonkawemu niebu. Jest tu bardzo gorąco i łatwo oberwać opiłkiem rozżarzonego metalu, z którego zbudowane jest całe miasto. Wąskie uliczki tej metalowej potworności rozciągają się niemal bezkreśnie. Oczekujący oddają się tu bezcelowej pracy - jedne grupy wznoszą budynki po to, by inne natychmiast rozpoczęły ich burzenie. Cała ta praca odbywa się bez żadnych narzędzi, gołymi rękami, parzonymi przez rozgrzane żelazo. Ulice wypełniają jęki tych biedaków, poganianych i smaganych przez spinagony i abishai. Przestrzeń zmienia się tak szybko, że bezcelowe jest sporządzanie jakichkolwiek map, a budowle i drogi są wznoszone i burzone bez żadnego planu, w sposób pozornie chaotyczny. Choć większość mieszkańców stanowią baatezu, znajdują się tu również gospody, sklepy i targi prowadzone przez rozmaitych chciwych sferowców i otwarte dla każdej zainteresowanej klienteli. Ściany i podłogi takich budynków użyteczności publicznej wyłożone są skórami lemurów i nupperibo, które chronią przybyszy przed zabójczym gorącem. Półświatkiem kupców zarządza samozwańczy Król Hedżdż - diabelstwo tolerowane przez baatezu ze względu na to, że utrzymuje na swoim terenie porządek.

Bóstwa i MoceEdytuj

Arcyksięciem Dis jest Dispater, który włada całą warstwą z Żelaznej Wieży. Jego rozkazy bezpośrednio wykonują posyłane przez niego erynie. Na czele wiernych Dispaterowi służek stoi jego najwierniejsza erynia Ustryhrin-ja. Służy mu również knujący w ukryciu Titivilus. Żelazną Wieżę chroni również Talos (nie mylić z bogiem Talosem), żelazny golem, którego początki służby u Dispatera owiane są tajemnicą.

MieszkańcyEdytuj

Barbazu, erynie, impy, kochrachony, spinagony, inkuby, sukkuby, rakszasa, spektry, nocne wiedźmy, abishai, lemure, gulthiry i inne diabły.

LokacjeEdytuj

  • Boska Ulica
  • Dzielnica magazynów
  • Mentiri
  • Żelazna Wieża - siedziba Arcyksięcia Dispatera, górująca nad całym miastem.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.