Desayeus - znany jako bóg nienarodzonych oraz jako bóg zakazany. Koalicja bogów stanęła przeciwko niemu, twierdząc że jego działania łamią zasadę starą jak Wieloświat o niedotykania dusz dzieci nienarodzonych. Związane miało to być z zasadą wolnej woli każdej istoty. Aktualnie jest uwięzionym Tytanem, który cierpi na wieczną bezsenność i nudę. Jedyną pamiątką jego boskości jest fragment Totemu dusz.

Pierwszą, ostrzegawczą, karą było pozbawienie władzy we własnej krainie na siedem godzin. Brak reakcji spowodowało zorganizowaną akcję przeciwko Desayeusowi, która prawie natychmiastowo skończyło się pokonaniem Desayeusa. Został zamknięty w Agathion, w czwartej warstwie Pandemonium. Jego uwięzienie jest bardzo poważnie brane przez wszystkie strony - wszyscy lękają się zemsty i rozrostu potęgi.

Został on uwięziony w więzieniu, ulokowanym na Agation, chroniony przez Eco oraz Brammana - srebrnoskórą Solarkę oraz Planetara. Samą bramą jest Eco, która pozwala na wejście/wyjście do więzienia tylko, przy zgodzie dobrych bogów (żaden z nich nie da bezpośredniego pozwolenia, ponieważ jest to temat tabu; możliwe jest ominięcie jego, jeżeli prośba do bóstwa będzie bardzo ogólna). Po śmieci Eco brama będzie otwarta na trzy dni, po czym zostanie zamknięta i tylko wspólny wysiłek kilku bogów będzie w stanie ją otworzyć.

Czas wewnątrz więzienia płynie wolniej niż na zewnątrz, za wyjątkiem okresów otwarcia bramy. W więzieniu znajduje się przedsionek, sad owocowy, galeria sztuki ze zniszczonymi dziełami oraz komnata Desayeusa. Po za nim w więzieniu znajdują się jego wyznawcy, głównie są to praworządnie dobre Lillendy, chociaż są też i przedstawiciele innych ras.

Wśród swoich sług posiada paladynów, zatem potencjalnie jest praworządnie dobrym bądź inaczej praworządnym.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.