Sferopedia
Advertisement

Demon popiołu

Demony popiołu (ang. ash demons) to demony żywiołu które rodzą się z pozostałości spalonych dusz nieustannie przemierzających płonące krainy Otchłani.

Opis[]

Ten czarnoskóry humanoid ma białe oczy, długi czerwony język, oraz lśniące bielą zęby. Jego uszy i oczy są przerośnięte w stosunku do głowy, a jego długie i rozczochrane włosy są zacięgnięte do tyłu.

Ich charakter jest zawsze chaotyczny zły.

Zwyczaje[]

Być może ze względu na wyczulenie jakim przesycony jest materiał z którego powstają, są najbardziej inteligentne i przebiegłe spośród demonów żywiołów.

Organizacja[]

Demony popiołu spotykają się w sekretnych naradach (od trzech do ośmiu osobników), aby snuć intrygi przeciw innym mieszkańcom Otchłani. Spośród wszystkich demonów, to demonom popiołu najlepiej idzie organizowanie innych demonów żywiołów oraz trenowanie ich na żołnierzy.

Działność[]

W niektórych odizolowanych obszarach demony popiołu rządzą niepodzielnie małymi armiami demonów powietrza i ognia, a także innymi otchłannymi bytami które udało im się podporządkować. Tylko zmienna i nieokiełznana natura Otchłani pozwala takim samozwańcom przetrwać; tanar'ri szybko starły by ich z powierzchni ziemi, gdyby udało im się ich odkryć.

Niektóre z nich są wprawnymi czaromiotami - a te osobniki często paktują ze śmiertelnikami w celu pozyskania sług, rozwinięcia swych mocy, oraz pokonania rywali.

Relacje[]

Kiedy demon popiołu napotka podróżników i innymi obcych w Otchłani, na ogół próbuje paktować, z nadzieją na pozyskanie nowych sojuszników w wojnie, jaką te istoty toczą z tanar'ri. Nawet osoby które walczą z demonem popiołu mogą zostać wciągnięte w jego konflikt.

Jeśli śmiertelnicy poznają kryjówkę oraz plany demona popiołu, staną się oni wrogami obu stron. Demony popiołu oraz ich sługusy zaciekle ścigają i pragną uciszyć ciekawskich, zaś tanar'ri będą chcieli wyciągnąć to, co wiedzą śmiertelnicy.

Walka[]

Demon popiołu zwykle zaczyna walkę od przemiany w chmurę pyłu, bowiem ta postać umożliwia mu unikanie większości fizycznych ataków. Następnie zaczyna miotać zabójczy strumień popiołu, w celu uduszenia przeciwników na śmierć. Do walki wręcz używa pazurów. Jeśli walka idzie nie po jego myśli, polega on na zmianie w chmurę przy próbie ucieczki.

Moce[]

Trzy razy na dzień demon popiołu może przybrać postać chmury drobnej, sproszkowanej sadzy. Zdolność ta działa identycznie co czar gazowa postać. Oprócz tego, cechują się niewrażliwością na obrażenia od ognia, za to otrzymują podwójne obrażenia od zimna.

Będąc w postaci chmury, demon popiołu może (raz na 1k4 rundy) dmuchnąć strumień popiołu w pojedynczy cel, który musi zdać test Wytrwałości. Porażka oznacza zaksztuszenie się duszącym popiołem zadajacym 2k6 obrażeń. Dusząca się postać w każdej rundzie otrzymuje 1k6 obrażeń i nie może w żaden sposób działać, poza próbami wykaszlnięcia popiołu. Aby pozbyć się tego obciążenia, ofiara musi zdać test Wytrwałości. Silne uleczenie ofiary daje jej możliwość działania na jedną rundę, ale nie pozbywa się popiołu - i wciąż musi go ona wykaszleć. (Umiejętność ta nie działa na istoty które nie oddychają.)

Zobacz również[]

Źródła[]

  • Dragon Magazine #306 (2003; 3e)
  • Dragon Compendium (2006; 3e)
Advertisement