Sferopedia
Advertisement

Demon ognia

Demony ognia (ang. fire demons) to demony żywiołu które ucieleśniają płomienie Otchłani.

Opis[]

Ten demon wygląda jak bezwłosy, zgarbiony humanoid o średnim rozmiarze, czerwonej skórze i bezzębnej paszczy. Jego czarne niczym węgiel oczy wydzielają czerwoną poświatę.

Charakter[]

Ci prymitywni, brutalni osiłkowie rozkoszują się zadawaniem bólu i roznoszeniem ognia wszędzie gdzie zajdą. Ich charakter jest zawsze chaotyczny zły.

Zwyczaje[]

Organizacja[]

Demony ognia napotyka się pojedynczo, albo w grupach nawet do 24 osobników. Niczym roje szarańczy nawiedzające Plany Materialne, bandy demonów ognia łażą po Otchłani, paląc wszystko co napotkają i obracając substancje w popiół. Niejeden władca demonów spostrzegł swoją krainę spustoszoną przez wściekły tłum demonów ognia, zatem każdy pan demonicznej fortecy trzyma pod ręką zbiorniki wody by poradzić sobie z ewentualnym ponownym zagrożeniem.

Działalność[]

Zły czaromiot nastawiony na podbój mógłby użyć demonów ognia by zniszczyć fortyfikacje i zruinować całe miasto. Nawet pojedynczy demon ognia w wysuszonej dzielnicy jest w stanie zaprowadzić pożogę zdolną do pochłonięcia całego miasta. Unikają jednak terenów w zimnych klimatach.

Walka[]

W walce, demony ognia koncentrują się na podpalaniu zamiast na przytłaczaniu wrogów - co sprytni przeciwnicy mogą wykorzystać. Uwielbiają one widok płomieni, zatem podczas walki starają podpalić ile tylko mogą; czasami poprzestają na samym wszczęciu ognia na przeciwnikach, po czym tylko patrzą jak ci się palą. Jako że są czasem zbyt tępe by odróżnić żywe byty od nieruchomych palnych obiektów, ogniste demony często obierają najbliższą rzecz jako cel swoich palących pazurów.

Moce[]

Każda istota dotknięta płonącymi pazurami ognistego demona (lub dotykająca go bronią naturalną) otrzymuje dodatkowe obrażenia od ognia. Jeśli ofiara jest łatwopalna, musi zdać test Refleksu, albo zostanie podpalona. Ogień płonie przez 1k4 rundy zanim zgaśnie sam.

Dodatkowo, demona ognia otacza gorąca aura płomieni o zasięgu 3 metrów; zadaje ona 1k6 obrażeń wszystkim istotom w zasięgu. Ofiary muszą też powtórzyć rzut obronny na Refleks, albo ulegną podpaleniu. Aura podpala też wszelką martwą materię w pobliżu; demon ognia może stłumić aurę kiedy tylko zechce.

Demony ognia są niewrażliwe na obrażenia od swojego własnego żywiołu, cechują się za to wrażliwością na zimno.

Zobacz również[]

Źródła[]

  • Dragon Magazine #306 (2003; 3e)
  • Dragon Compendium (2006; 3e)
Advertisement