Delfiny to inteligentne morskie ssaki. Istnieje wiele ich odmian, różniących się wielkością i inteligencją, wszystkie jednak są świetnymi pływakami, dostosowanymi do życia w wodzie. Delfiny mają płetwę grzbietową i dwie płetwy boczne, potężny ogon, długi pysk pełen ostrych zębów, położone na grzbiecie nozdrza i twardą, najczęściej szarą lub błękitną skórę. Komunikują się specyficznym językiem, złożonym z dźwięków po części niesłyszalnych dla humanoidalnego ucha. Żyją w pokojowo ławicach, walczących z inteligentnymi istotami tylko w obronie własnej. Polują na mniejsze zwierzęta wodne, znakomicie ze sobą współpracując od przewodnictwem przywódcy stada.

Delfiny mogą przebywać pod wodą do kilkudziesięciu minut, jednak po tym czasie wynurzają się dla zaczerpnięcia powietrza. Oddychanie jest u nich procesem świadomym, w odróżnieniu od większości ssaków. Delfiny z natury są pogodne, dobroduszne i skore do zabawy. Ich ławice liczą zwykle około 20 osobników. Delfiny nigdy nie walczą ze sobą. Ich bardziej zorganizowane stada współpracują z rybami-piłami i narwalami, które zapewniają im ochronę. Takie grupy aktywnie zwalczają kaszaloty i rekiny, będące dla nich naturalnym zagrożeniem, a także atakują leża sahuaginów, niszcząc ich jaja.

Inteligentne delfiny nie interesują się życiem mieszkańców lądu, jednak chętnie pomagają zbłąkanym żeglarzom i rozbitkom a także ostrzegają przed piratami czy sahuaginami. Nieliczne osobniki opuszczają swe stada i stają się towarzyszami żyjących w lub w pobliżu wody humanoidów.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.