Sferopedia
Advertisement

Dajmon strażniczy

Dajmony strażnicze to biesy stworzone przez yugolothy jako pomniejsi słudzy sprzymierzonych z nimi śmiertelników, by służyły miast nich kiedy potężni czarodzieje wzywają je na Plan Materialny po przysługi. Cechują się ślepym posłuszeństwem wobec swych panów. Mimo tego przyzwanie ich wiąże się ze znacznym ryzykiem, gdyż zawsze istnieje szansa niepowodzenia czaru, po której yugoloth teleportuje się na Plan Materialny, by zgładzić swego niedoszłego pana.

Spotykane są w odmianach słabej, pomniejszej i większej. Mają rozmaite formy i rozmiary, zwykle jednak posiadają rogi. Odmiana słaba zwykle przybiera postać podobną do żabiej, pomniejsza podobna jest do małpy lub dzika, natomiast większe dajmony strażnicze mają postać ogromnych skrzydlatych niedźwiedzi z baranimi rogami i ptasimi szponami zamiast dłoni.

Dajmony strażnicze potrafią ziać ogniem, wyrządzając olbrzymie szkody. Zawsze jednak dbają, aby nie zranić osoby, która chronią. Są trudnymi przeciwnikami z racji licznych odporności właściwych swej rasie. Przyzwane, istoty te muszą zawsze przebywać nie dalej niż 80 metrów od obiektu lub osoby, którą mają chronić. Wypełniając swe zadanie, preferują atak z dystansu za pomocą ognistego oddechu.

Źródła[]

Advertisement