Sferopedia
Advertisement

Dryfująca w srebrzystej przestrzeni Planu Astralnego, Cytadela Atar.

Główną obecnością frakcji na Astralu jest Cytadela Atar (ang. Athar Citadel). Ci ludzie uwielbiają być pośród martwych potęg - udowadnia to w ich oczach, iż moce nie są lepsze niż jakikolwiek inny śmiertelnik. Ustanowili położenie swojej twierdzy tak, by była w obszarze widoku na trzy nieznane martwe moce.

Mimo to, ci śmiałkowie nie są głupi i znają cień Strażnika Zmarłych Bogów. Takoż właściwie nie molestują bożych zwłok czy nawet nie budują na nich tak jak githyanki. Miast tego, ich twierdza jest swobodnie dryfującą kamienną strukturą.

O Cytadeli Atar często odnosi się jak do świątyni - kaplicy poświęconej Wielkiej Niewiadomej w obliczu "tych upadłych roszczeniowców", jak są zwani przez Faktora Tobiasa Gnoasa (człowiek mężczyzna, kapłan, neutralny), przywódcę cytadeli. W przeciwieństwie do wielu schronień frakcji śród planów, to miejsce nie jest ruiną. Miast tego, jego nowa konstrukcja ułatwia szkolenie kapłanów Ataru i wywrotowców specjalizujących się w obalaniu religii, demaskowaniu wyznań i umniejszając wiarom w potęgi. Z racji na niepopularność tych działalności, cytadela jest dobrze strzeżona.

Faktor Gnoas jest dumnym człowiekiem, lojalnym do bólu i oddanym celowi cytadeli. Traktuje zachodzące tutaj szkolenie bardzo poważnie tak jak obronę przed githyanki, które okazjonalnie chcą zniszczyć strukturę. Choć przez cały czas stacjonuje tutaj kilku obrońców, kapłan może przyzwać wsparcie z Zewnętrza, a nawet Sigil z zaskakującą szybkością z racji na sadzawkę koloru znajdującą się w świątyni. Choć przybiera lat (i wygląda o wiele starzej niż naprawdę jest), ten poważny, szczery człowiek zaangażowany jest w swoje obowiązki i odmawia wyręczania go w jego pracy.

Układ cytadeli[]

Plan pomieszczeń cytadeli

Z zewnątrz cytadela wygląda jak wieża o dwóch końcach - długa wąska struktura o "dachu" na każdym z końców wykonanym z błękitnawego kamienia. Cały budynek zbudowany jest z kamienia wykopanego z jednej z wielkich dryfujących wysp Astralu, a wszystkie komnaty poza wejściową mają grawitację (nadaną dzięki magii skradzionej githyanki) skierowaną któregokolwiek końca wieży, na którym się przebywa. W wyniku tego, Atar wykorzystuje środkową komnatę wejściową jako obszar przejściowych.

  • Klasy - Te komnaty zawierają ławki i szkolne przybory. Atar prowadzi tutaj wykłady i pisemne testy.
  • Dormitoria - Wielu rezydentów cytadeli ucina sobie drzemki w tych pokojach, włączając w to straże, trenerów, stażystów, kapłanów i zwierzchników.
  • Wejście - Ten sferyczny obszar ma otwory prowadząca "w górę" do obu wież. Pięciu gwardzistów zawsze stoi tutaj na straży uzbrojonych w wielkie miecze i lekkie kusze. Mogą szybko zawezwać wsparcia w postaci 15 posiłków oraz stażystów, kapłanów i zwierzchników znajdujących się tutaj bądź w pobliżu.
  • Biblioteka - Ta wielka biblioteka, która może zostać wykorzystana przez kogokolwiek tutaj mieszkającego ma rozległe zapasy dotyczące bogów, religii i powiązanych tematów, tak jak i ogólną informację. Faktor Gnoas nieustannie powtarza swoim uczniom "znajcie swojego wroga".
  • Biura - Te pokoje służą jako biura dla zwierzchników cytadeli włączając w to Gnoasa, jego asystentkę Athaon Garla Fistian (kobieta, półelf, kapłan, PN), kapitana straży Ridgath Ro (bariaur, wojownik, PD) oraz naczelnego instruktora Athaon Bria Mossiki (kobieta człowiek, czarodziej, N).
  • Składowiska - Wszystko czego cytadela potrzebuje, od żywności (choć wcale nie tak potrzebnej na Astralu) po broń, można tutaj znaleźć.
  • Świątynia - Wielka komnata dla ceremonii i oddania związanego z Wielką Niewiadomą, jest to centralne skupisko cytadeli, gdzie większość z dziesięciu kapłanów w gronie można spotkać tutaj przez większość czasu. To także tutaj prowadzi połączenie z Sigil, choć nie jest już bezpośrednią drogą. Atar wykorzystywał portal do Astralu znajdujący się w Roztrzaskanej Świątyni, ich siedziby w Sigil, lecz portal się zamknął. Miast tego, znaleźli inny portal, który prowadzi do odizolowanego lokalu poza miastem-bramą Harmider. Zbudowali schronisko wokół tego portalu, który szczęśliwie znajdował się w pobliżu dwukierunkowej sadzawki koloru prowadzącej do Astralu. Cytadela Atar na Astralu została zbudowana wokół tej sadzawki koloru.
  • Komnaty Treningowe - Gimnazjon i obszar do walk tworzą dwa pokoje poświęcone treningowi.

Źródła[]

  • A Guide to the Astral Plane
Advertisement