Cichacz w piątej edycji

Cichacz w trzeciej edycji

Cichacze (ang. skulks) niegdyś byli członkami podrzędnej kasty starożytnego imperium, ale wycofali się ze świata, wykorzystując magiczną ceremonię, która utrwaliła ich status "niedotykalnych". Rytuał obdarzał opisywanych naturalnym kamuflażem, pozwalając upodobnić się doskonale do otoczenia.

Cichacze mierzą od 1,5 do 1,8 metra wzrostu i są pozbawione owłosienia. Ubrania noszą tylko wtedy, kiedy muszą. trudno na pierwszy rzut oka ustalić czy ma się do czynienia mężczyzną, czy kobietą tej rasy. Szara skóra cichaczy w dotyku przypomina miękki skórzany materiał i może zmieniać barwę zależnie od kaprysu stworzenia- od mocno przyćmionego brązu, do najbardziej jaskrawych czerwieni i żółci. Czasami cichacz przybiera "naturalny" odcień skóry człowieka i ubiera się, aby wniknąć w ludzkie społeczeństwo. Głębokie, niebieskie oczy nie mają źrenic i mogą zdradzić opisywanego niezależnie od aktualnego koloru skóry.

Wielu cichaczów ma skłonności do ataków nieziemskiej przemocy, próbują przetrwać nawiedzając granice ludzkich osad, wykradając przy każdej okazji żywność i towary. Jednakowo znienawidzeni przez ludzi i cichaczy, zwykle giną z rąk rozwścieczonego tłumu.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.