Sferopedia
Advertisement

Chochliki szronu (ang. rime sprite) to niewielkie, neutralne istoty baśniowe, zamieszkujące brzegi jezior oraz mórz w mroźnym klimacie. Z wyglądu przypominają nieduże 30 centymetrowe, piękne figurki elfów wykonane z błękitnego lodu, o śnieżnobiałych włosach. Wygląd  tych stworzeń odzwierciedla ich cechy, chochliki szronu są całkowicie odporne na mróz i zimno, zarówno pochodzenia naturalnego jak i magicznego. 

Istoty te są zmorą żeglarzy i rybaków, ponieważ wydaje się, że celem ich istnienia jest dręczenie i żartowanie z takich ludzi. Większość chochlików szronu poprzestaje na nieszkodliwych dowcipach, ot zamrażanie pozostawionego samotnie napitku, wplataniu w sieci rybackie wodorostów albo tworzeniu wizerunków cennych przedmiotów na powierzchni wody z dala od brzegu. Niemniej jednak nie zdają sobie one sprawy z okrucieństwa jakie niekiedy niosą ich żarty, dlatego psoty mogą przerodzić się w prawdziwe tortury. 

Chochliki szronu są skore do gniewu, lecz w bezpośredniej walce są marnym przeciwnikiem jednakże zdają sobie one z tego doskonale sprawę, dlatego też jeśli z kimś walczą, to wolą z ukrycia stosować magię i pułapki. Dysponują one kilkoma magicznymi zdolnościami, które mogą używać dosyć często, dodatkowo posiadają moc wywołania śnieżnej zamieci skierowanej w stronę przeciwnika. Tej ostatniej zdolności używają jedynie w ostateczności, najczęściej aby uciec i ukryć się.

Chochliku szronu mówią wspólnym, wodnym i językiem istot baśniowych.

Źródła[]

Advertisement