Chimera

Chimera

Chimery to skrzydlate istoty o zadzie kozła, przednim ciele lwa, smoczych skrzydłach i trzech łbach - lwim, kozim oraz smoka. Tajemnica powstania tych monstrów pozostaje niewyjaśniona.

Chimery, idąc za podszeptem smoczej części swej natury, na legowiska wybierają sobie zwykle podziemne groty. Część z nich żyje samotnie, na wzór smoków, inne wybierają życie w małych rodzinach, jak lwy. Rzadko łączą się w pary i płodzą potomstwo. Chimery są wszystkożerne. Kozia głowa konsumuje wszelkiego rodzaju rośliny, będąc w stanie przyswoić nawet najbardziej suche i kolczaste kłącza. Lwia i smocza część preferują mięso, jednak w razie braku mięsnego pożywienia istota jest w stanie przeżyć na diecie wegetariańskiej.

Chimery polują mniej więcej dwa razy na tydzień, patrolując z góry terytorium do 30 kilometrów kwadratowych. Kiedy wypatrzą ofiarę, spadają na nią niespodziewanie, atakując pazurami przednich łap i zębiskami trzech paszcz. Smocza głowa ma również zdolność ziania ogniem. Z powodu występnego charakteru, chimery lubują się w zjadaniu rozumnych istot - ludzi, krasnoludów i niziołków. Poza tym, smoczy instynkt skłania je do zbierania skarbów i trofeów po zabitych istotach. Ich skarbce nie umywają się do skarbców smoków, ale często zawierają cenne przedmioty.

Gorgimera[edytuj | edytuj kod]

Gorgimery to istoty o budowie podobnej do chimer - mają tylną część ciała gorgon, przednią lwa, skrzydła smoka i po jednej głowie na każdą z tych istot. Oprócz smoczego oddechu istota posiada także, emitowany przez głowę gorgony, petryfikujący oddech. Ponadto głowa ta widzi stykające się z miejscem przebywania istoty zakątki Planu Astralnego i Planu Eterycznego, a jej broń oddechowa obejmuje również te miejsca. Gorgimery mówią łamanym smoczym. W odróżnieniu od chimer nie są złowrogo nastawione do istot rozumnych, polując na nie wyłącznie w celu zapewnienia sobie pożywienia.

Stworzenie chimeryczne[edytuj | edytuj kod]

Według Księgi Potworów II chimera jest jedynie wariantem stworzeń chimerycznych - lwia część może należeć do innych stworzeń, choć głowy kozy i smoka są zawsze obecne.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.